jlbjlt.net

jelibojelito:

pomáháme propagovat kulturu okrajového zájmu, ale nezanedbatelného významu

v provozu od 01/08/2006

vyhledávání:

doporučujeme:

mofuwebsite
monoskop
monoskop log
mediabaze.cz
artlist
artyčok.tv
vvp avu
a pak ještě taky: culturenet.cz
proculture
abart
artalk
artmap
doc alliance films
dok.revue
foodlab
kinoaparát.cz
radiogalerie

odkazy:

25fps
35m2
3x3
4am
alfred ve dvoře
am180.org
avu
berlinskej model
brno-kultura-tic
ciant
česká centra
damúza
divadlo.cz
divadlo29
divus
entrance gallery
etc.galerie
famu/cas
fcca.cz
fiducia
fiume
fotograf gallery
fresh_eye
futuraproject
galerie 207
galerie ahoj nazdar čau
galerie amu
galerie dads
galerie f. baumanna
galéria hit
galerie holec
galerie jelení
galerie kin jídelna
galerie kiv
galerie klubovna
galerie luxfer
galerie města blanska
galerie města třince
galerie nashledanou
galerie půda
galerie off/format
galerie pavilon
galerie umakart
galerie vzájemnost
his voice
hucot
hunt kastner
industra art
institut intermédií
institut umění
jiri svestka gallery
kabinet múz
karlin studios
klangundkrach
kýbl
make make
meetfactory
multiplace
newmusic.cz
paf
pechakucha
perzekuce.cz
petrohradská kolektiv
photo5
prádelna bohnice
prague.tv
prototyp
screen saver gallery
sam83
silver rocket
skutečnost
starcastic
stimul festival
školská28
tranzit.org
tranzitdisplay
videokemp
umělec international
unarclub
unijazz
vitrína deniska
všup
words4u

bylo-libo:

arkham
arskontakt
artservis
benzinka
bleeding.webz.cz
c2c
display.cz
galeriemagda
galerie fenester
galerie k4
gallery kressling
galerie laboratorio
kultura jinak
lemurie
muteme
sperm
trafačka

tech:

xhtml i css validní
hosting multiplace.sk
jelibo loga a bannery?
jsme archivovaný
taky facebook
last.fm

jelibo aktuálně:

Dělat les

Dělat les V lesnictví zkratky neexistují Les jako cyklus hospodářských činností

Art For A Better World

18/10/2017 (do 30/11) 18:00 Galerie NTK (Praha)
vrnsg / zveřejnil gumaguar
gcal, ical, fcbk, map

Galerie NTK uvádí novu výstavu / Gallery NTK presents a new exhibtion / ART FOR A BETTER WORLD / Umělci / Artists / Darina Alster / Michal Gavlas / Vladimír Houdek / Aleš Hvízdal + Dmitrij Nikitin / Jiří Kroha / Jarmila Mitríková + Dávid Demjanovič / Jan Nálevka / Neugarten / Kurátor / Curator / Milan Mikuláštík

Tvář znásilnění

Vernisáž výstavy se uskuteční 19. října v 18:00 v Café Park 1, Kamenická 56, Praha 7. Před vernisáží proběhne od 17:30 od kostela sv. Antonína Paduánského happening/průvod v maskách. / Vystavující umělci: Markéta Garai, Blanka Jakubčíková, Jana Orlová, Helena Sequens a Adam Stanko, Ludmila Smejkalová / Kurátor: Filip Turek / Organizace Konsent, bojující proti sexuálnímu násilí, pořádá společně s cats2cats výstavu Tvář znásilnění v Galerii Artwall. Do výstavního projektu se zapojilo šest českých vizuálních umělkyň a umělců a zpracovalo téma sexuálního násilí, které je pro Českou Republiku stále velkým tabu.~

podmínky nemožnosti ii/vii: bezprostředí

24/10/2017 (do 26/11) 18:00 Galerie Kurzor (Praha)
vrnsg / zveřejnil ncsu-fcca
jpg, gcal, ical, fcbk, map

Galerie Kurzor a NCSU Praha zvou na druhou část výstavního cyklu kurátorovaného Václavem Magidem. / vystavující umělci: Barbora Dayef, Marta Fišerová, Tomáš Kajánek, Markéta Magidová, Lucia Sceranková, Marika Volfová, Jiří Žák / TZ: http://www.fcca.cz/fileadmin/user_upload/CENTRUM/Galerie_Kurzor/tiskovka_CJ.pdf

Permanently changing title

24/10/2017 (do 26/11) 18:00 galerie jelení (Praha)
vrnsg / zveřejnil ncsu-fcca
jpg, gcal, ical, fcbk, map

média - zapomenutá média - nová média - stará média - nová nová média - zastaralá média - nová nová nová média - okoukaná média - nová nová nová nová média - staronová média - nová nová nová nová nová média - znovuobjevená média - nová nová nová nová nová nová média - nalezená média - nová nová nová nová nová nová nová média - vypůjčená média - nová nová nová nová nová nová nová nová média - vynalezená média - nová nová nová nová nová nová nová nová nová média - budoucí média - nová nová nová nová nová nová nová nová nová nová média - současné vizuální umění

CITY CITY

07/11/2017 (do 03/12) 18:00 GALERIE AMU (Praha)
vrnsg / zveřejnil gamu
jpg, gcal, ical, fcbk, map

CITY CITY je společnou výstavou kateder animované a zvukové tvorby FAMU, jejichž studenti a studentky představí nejen formou promítaných filmů, ale i za pomocí zvukových a prostorových instalací svůj pohled na současné město a jeho/ naše emoce.

Rudi Koval // 21.25 @ 35m2

10/11/2017 (do 01/12) 19:00 galerie 35m2 (Praha)
vrnsg / zveřejnil 35m
jpg, gcal, ical, fcbk, map

Galerie 35M2 a Café Pavlač si Vás i Vaše přátele dovolují pozvat / v pátek 10. listopadu 2017 od 19.00 hodin / na zahájení výstavy / Rudi Koval // 21.25 / Kurátorem výstavy je Petra Steinerová a Michal Pěchouček.

Vojtěch Skácel, Karel Klusoň, David Helán: Čičina při činu

14/11/2017 (do 25/11) 18:00 altán Klamovka (Praha)
vrnsg / zveřejnil augdesign
jpg, gcal, ical, map

Výstavu pro Altán Klamovka připraví Vojtěch Skácel a Karel Klusoň, performance při vernisáži uvede David Helán. Trojice autorů se zná, společně již spolupracovali. Podoba výstavy v sobě samozřejmě ponese dokumentaci garážových Činů za celých pět let, včetně grafických plakátů, které neoddělitelně patří k jednotlivým GAGům, také foto a videodokumentace akcí a performancí, jenž v Garáži vznikly. / V rámci projektu Http://actiongalleries.info. Představení projektu Garáž ve Zlíně. http://galeriegaraz.cz

Ilona Németh: Manufaktura cukrových homolí

14/11/2017 (do 03/12) 18:00 Karlin Studios (Praha)
vrnsg / zveřejnil karlin studios
gcal, ical, map

kurátorka / curator: Caroline Krzyszton vernisáž / opening: 14. 11. 2017 otevřená dílna: 3.11 - 3. 12. 2017 stř-čtv-pát 15-18:00 sobota-neděle 14-19:00

Isabela Grosseová / Průraz

Výstava Průraz je pokračováním uměleckého výzkumu doktorandky AVU, Isabely Grosseové, která se ve své dizertaci zabývá fenoménem absolventů uměleckých škol, kteří se po studiích začali věnovat jinému zaměstnání. Výzkum je založen na výpovědích několika desítek respondentů, z nichž se vybraná část nyní zúčastní série workshopů přímo v prostoru Galerie Entrance. Výstava tak bude mít podstatný procesuální a participativní aspekt.

Teritorium

20/11/2017 (do 19/12) 18:00 Pragovka Gallery (Praha)
vrnsg / zveřejnil pragovka
jpg, jpg, gcal, ical, fcbk, map

Vernisáž výstavy Radky Bodzevič Doubravové a Petry Švecové Teritorium v Pragovka Gallery (21.11.2017 - 19.12.2017, otevřeno úterý a čtvrtek 18 - 20 h)

pole působnosti

21/11/2017 (do 20/12) 19:00 white room (Praha)
vrnsg / zveřejnil pragovka
jpg, gcal, ical, fcbk, map

Srdečně Vás zveme / v úterý 21. listopadu 2017 od 19.00 hodin v galerii The White Room / na zahájení výstavy / Pole působnosti / Ondrej Roubik a Lenka Chánová / Kurátorem výstavy je Petr Vaňous / Hudba / Ewski (loops+voice) + DJ Filip Radio 1 / Současně proběhne vernisáž výstavy Radka Bodzevic Doubrava a Petra Svecova Teritorium v Pragovka Gallery od 18.00 hodin / Výstavu je možno vidět 22.11. 2017 - 20.12. 2017 každé úterý a čtvrtek 16:00-20:00.

QASM_Quasi Autonomous Submerged Machines

21/11/2017 (do 22/11) 20:00 Palác Akropolis (Praha)
prfrmnc / zveřejnil host
png, gcal, ical, fcbk, map

21. a 22. 11. od 20:00 v Paláci Akropolis / Lidské oči se stávají anachronickými. Přesně takové oči se připojily k technikám dohledu a nadvlády. V současnosti jsou ,,provozní obrazy“ v drtivé většině neviditelné, i když jsou všudy přítomné a prořezávají skrz na skrz fyzickou realitu. Obrazy mohou zabíjet, ale co je na nich nového a děsivého dnes – že drží prst na spoušti.

BADER SCHOLARS IN ART HISTORY – International Workshop

Participants: Hana Benešovská, Ondřej Hojda, Barbora Holečková Guests: Prof. Whitney Davis (University of California, Berkeley) Prof. Sandy Isenstadt (University of Delaware, Newark) Prof. Romuald Kaczmarek (University of Wrocław) Programme:

Whitney Davis – Hegel's Symbolic Art and Cosmological Perspectivism

Přednáška prof. Whitney Davise (University of California, Berkeley) v rámci workshopu Bader Scholars in Art Histoty, 22.–23. 11.

Beatriz Colomina – Privacy and Publicity: Architecture in the Age of Social Media

Nástup sociálních médií byl možná nejdůležitější změnou v sociálním, kulturním a ekonomickém životě jednadvacátého století. Otevřel se nový prostor pro navrhování. Sociální média jsou totiž opravdu zásadním prostorem navrhování. Prostřednictvím mnoha platforem můžeme nejen komunikovat a spolupracovat se stále širšími skupinami lidí, ale také přetvářet sami sebe. Obrazy, videa, texty, emotikony, tweety, memy, komentáře, posty a reposty jsou využívány, aby konstruovaly digitální osobnost. Před rokem 2000 sociální média neexistovala.

Radim Labuda: O mapách (a jak nás mohou dovést k etice v umění) & komentovaná prohlídka výstavy Bezprostředí

NCSU Praha a Galerie Kurzor vás srdečně zvou na další performativní přednášku Radima Labudy O mapách (a jak nás mohou dovést k etice v umění), jež je součástí výstavy Podmínky nemožnosti II/VII: Bezprostředí. Na akci naváže v 19 hodin komentovaná prohlídka výstavy s Václavem Magidem.

OE17: Marc Bellini – Autorská přednáška

dnes! 19:00 FAMU/U1 (Praha)
nzrzn / zveřejnil famu/cas
jpg, gcal, ical, fcbk, map

Marc Bellini (1966) je francouzký umělec žijící v Paříži. Od roku 1999 působí na škole École nationale supérieure des arts décoratifs v Paříži v oddělení Foto-Video, kterou dříve absolvoval. Magisterský titul získal na Sorboně (Paris I), kde studoval kinematografii.

Sandy Isenstadt – Driving through the American Night: The Social Space of the Headlight

Přednáška prof. Sandy Isenstadta (University of Delaware, Newark) v rámci workshopu Bader Scholars in Art Histoty, 22.–23. 11.

Kino Fotografic: Hledání Vivian Maier / Finding Vivian Maier

HLEDÁNÍ VIVIAN MAIER / FINDING VIVIAN MAIER / USA, 2013, 83 min / čtvrtek 23. 11. od 19:00 / vstupné: 50 Kč (možnost studentské slevy) / V rámci doprovodného programu k výstavě nalezených stereoskopických fotografií Sexy dívka v lese uvádíme projekci dokumentárního snímku Hledání Vivian Maier, který představuje jeden z nejzajímavějších fotografických objevů 20. století. / TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=FBxPQzGyoig

Michelle Gurevich (CA)

Kanadská písničkářka ruského původu Michelle Gurevich ráda dělá věci po svém – po deseti letech ve filmovém průmyslu obrátila svojí pozornost na hudbu a pod pseudonymem Chinawoman začala sama vydávat nahrávky.

Michalina Bigaj: neupřímná příroda / disingenuous nature

Umělkyně: Michalina Bigaj (PL) Kurátorka: Agnieszka Jankowska-Marzec Vernisáž: 24. 11. 2017, 19:00 v rámci akce Veřejný dům

KineDok uvádí: Spotřebujte do (NO)

Plýtvání jídlem je v bohatém Norsku obrovským problémem bez jasného řešení.

Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2

Stálá rezidentka MeetFactory Petra Hůlová napsala přímo pro naše divadlo vlastní adaptaci románu z roku 2010.

MENU: Così e Così /CA/, support: 93echoesandsirens /CZ/, MMA OFFICIAL b2b NOEMI djset

Così e Così je konceptuální a multižánrový umělecký projekt montrealského hudebníka, básníka a performera Vincenta Ferrariho. Své improvizované zvukové experimenty přetváří ve skladby s hypnotickými a pravidelně vrstvenými rytmy, jenž tvoří rozmanité kompozice se strukturou popových písní i ambientních dronových ploch soustředěných okolo jeho sugestivních osobních zpovědí. Živý performativní charakter jeho vystoupení představuje hyper-emotivní a fyzicky náročný zážitek jak pro publikum, tak pro něj samotného. S určitou mírou nadsázky lze konstatovat, že jeho koncertní vystoupení nesou esenci Genesis P-Orridge, Iana Curtise, Suicide, Yves Tumor či Mykki Blanco. https://cosiecosi.bandca~

Veřejný dům

Poslední pátek v listopadu vás přesvědčí o tom, že MeetFactory není „jen” hudební nebo divadelní sál, galerie a rezidenční patro. Všechny čtyři dramaturgie, které tvoří jeden organismus žijící pod střechou bývalé továrny, předvedou svou činnost a ten večer své programy výjimečně prolnou.

Fernando Arrabal: Pohřeb sardinky

Popeleční středa, poslední den karnevalových oslav. Koná se pohřeb sardinky. Dnes je možné cokoliv.

Ingeborg Bachmann: Malina

Dramatizace jediného románu rakouské autorky, básnířky a filosofky Ingeborg Bachmann (1926 - 1973), o které Thomas Bernhard v reakci na její tragickou smrt napsal: “Na následky popálenin zemřela v jedné římské nemocnici nejinteligentnější a nejvýznamnější spisovatelka, která v tomto století vzešla z naší země.” Sama Bachmannová označila Malinu jako ouverturu celého literárního projektu o způsobech smrti, z něhož zůstalo pouhé torzo.

Photoplastik: Max Klinger’s Beethoven

Přednáška Megan R. Luke (University of Southern California). / How have technologies of reproduction and the development of new, elastic materials remade the sculptural object in modernity, transforming it from an art of the classical figure into an art of space, surface, and mass commodification? And what consequences does this media history have for our present return to the facsimile object through the increasing viability of 3D printing and screen-based digital rendering?

Sleep Party People (DK)

Brian Batz alias Sleep Party People dělá hudbu na pomezí dream popu, shoegaze a pompézní elektroniky, ne nepodobné momentálně odpočívajícím krajanům Efterklang.

jelibojelito neu

systémová zpráva 17/11/2017

milí přátelé jlbjlt,

jlbjlt se vám koncem roku, resp. již kolem Mikuláše představí v nové podobě a se snazším přístupem na web z vašich přenosných zařízení.

Kvůli bezchybnému přechodu, zálohování všech dat apod. budeme nuceni přístup na web na pár dní uzavřít.

Kolem cca 1.–3. 12. tak nebude možné přidávat avíza a aktuální program bude zveřejněn na našem FB: https://www.facebook.com/jlbjlt.net/

Nenechávejte tedy inzerci avíz na akce v tomto termínu na poslední chvíli, nemuseli bychom je být schopni zveřejnit.

Děkujeme za spolupráci a těšte se.
vaše jelibojelito

právě končí:

do dnes! QASM_Quasi Autonomous Submerged Machines (Praha)
do zítra BADER SCHOLARS IN ART HISTORY – Internation~ (Praha)

chystá se:

11/2017

st dnes! BADER SCHOLARS IN ART HISTORY –~ (do 23/11) (Praha)
st dnes! Whitney Davis – Hegel's Symbolic Art and Co~ (Praha)
st dnes! Beatriz Colomina – Privacy and Publicity:~ (Praha)
st dnes! Eva Talpová: Čeština pro nebohemisty (Brno)
st dnes! Radim Labuda: O mapách (a jak nás mohou dov~ (Praha)
st dnes! VIDEOGRAM 71: (Post)Land Art a antropocén (brno)
st dnes! OE17: Marc Bellini – Autorská přednáška~ (Praha)
st dnes! Ozvěny festivalu VŘED 2017 (Olomouc)
čt zítra Sandy Isenstadt – Driving through the Ameri~ (Praha)
čt zítra 46.čin:martina mäsiarová /SK/ (zlín)
čt zítra Kino Fotografic: Hledání Vivian Maier / Fin~ (Praha)
čt zítra Cities Aviv + Coals (brno)
čt zítra Michelle Gurevich (CA) (Praha)
24/11 KineDok uvádí: Spotřebujte do (NO) (Praha)
24/11 Michalina Bigaj: neupřímná příro~ (do 21/01) (Praha)
24/11 Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2~ (Praha)
24/11 MENU: Così e Così /CA/, support: 93echoesan~ (Praha)
24/11 radka valentin - terapie (do 19/01) (Liberec)
24/11 Veřejný dům (Praha)
so 25/11 MENU & MENU gallery: Così e Così~ (Hradec Králové)
so 25/11 Premiérareprízareprízaderniérapremiéra (Brno)
ne 26/11 Fernando Arrabal: Pohřeb sardinky (Praha)
ne 26/11 Trevor Dunn & Balazs Pandi + Anthony Pateras~ (brno)
po 27/11 Ingeborg Bachmann: Malina (Praha)
út 28/11 Vinyla: Lazer Viking + ±0 (brno)
st 29/11 Photoplastik: Max Klinger’s Beethoven (Praha)
st 29/11 VIDEOGRAM (brno)
čt 30/11 MENU: Kollaps (AUS), Bang-utot (~ (Hradec Králové)

12/2017

so 02/12 Náměsíčníci (Brno)
čt 07/12 PAF Olomouc 2017 (do 10/12) (Olomouc)
so 09/12 Zámek (záře integrace) / Derniéra (Brno)
út 12/12 Síla zvyku (Brno)
út 12/12 Sleep Party People (DK) (Praha)
po 18/12 Monika Mitášová, Marian Zervan: Vladimír Ded~ (brno)

právě probíhá:

do 24/11 alena plíhalová - toho se nezbavím (Liberec)
do 25/11 Vojtěch Skácel, Karel Klusoň, David Helán:~ (Praha)
do 26/11 Permanently changing title (Praha)
do 26/11 podmínky nemožnosti ii/vii: bezprostředí~ (Praha)
do 30/11 Art For A Better World (Praha)
do 30/11 Jiří Sedlák - 2+1 (Brno)
do 01/12 Proluka - Problém nebo příležitost? (Olomouc)
do 01/12 Rudi Koval // 21.25 @ 35m2 (Praha)
do 03/12 CITY CITY (Praha)
do 03/12 Ilona Németh: Manufaktura cukrových homolí~ (Praha)
do 04/12 Žaneta Reková: Bombička (Olomouc)
do 07/12 Pilíře domova (Brno)
do 08/12 jana butzke a silvie milková / v~ (Ústí nad Labem)
do 08/12 Nechte to Zemi / vernisáž výstav~ (Ústí nad Labem)
do 10/12 Isabela Grosseová / Průraz (Praha)
do 10/12 Tvář znásilnění (Praha)
do 13/12 Dominik Běhal - Je tma a změklo kamení (Zlín)
do 14/12 Babybox (Brno)
do 19/12 Teritorium (Praha)
do 20/12 Mark Ther/Louky divoké (Zlín)
do 20/12 pole působnosti (Praha)
do 31/01 Dělat les (Praha)
do 09/02 STUD: vernisáž výstavy a zahájen~ (Ústí nad Labem)

archiv všech událostí po letech:

0, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

vitrína deniska

Výstavní prostor Vitrína Deniska se nachází na Denisově ulici v historickém centru Olomouce. Vznikl v návaznosti na činnost Galerie 36, která fungovala v letech 2006 – 2010 na olomouckém výstavišti pod vedením Lenky Vítkové, později ve spolupráci s Blankou Švédovou. Od listopadu 2011 zde v časovém intervalu jednoho měsíce představuje trojice kurátorů – Nina Michlovská, Katarína Gatialová a Alexandr Jančík - současné české a slovenské umění. Výběr mladých tvůrců, studentů vysokých uměleckých škol...

po 13/11 Žaneta Reková: Bombička (do 04/12) (Olomouc)

vzkazy:

umlaut: vojta: viz e-mail, díky
vojta: prosím o uveřejnění akce Spankmeifyoucan - posláno jako host. Akce se koná pod záštitou Divadla na půdě Cross klubu.
umlaut: Zdravím, ano, budeme-li za takovou „vlastní databázi" považovat vlastní kalendář... U každého avíza se automaticky generuje odkaz (ical a gcal), který umožňuje si akci uložit do příslušného kalendáře (v poštovním klientovi i v jiných aplikacích), resp. do google kalendáře – s jejich vlastníma featurama (sdílet událost, pozvat ostatní atp.). Máš-li představu ještě něčeho speciálnějšího, rádi proberem (klidně po e-mailu).
vasnsav: lze po rozkliknuti akce ulozit ji do jakesi "vlastni dtbze"?
2046: done
umlaut: ahoj nápade, zkusíme
famu/cas: Ahoj...nápad... dalo by se přidat https do automatického rozpoznávání adres?
umlaut: Mb: 2046 teď pomohl s gcal, tak se na to díval. a že prý windows-1250, asi se budeme muset nechat přepsat...
Mb: azbuka> jste v MySQL UTF? Amp jinak replace na ‘ myslím...
umlaut: ahoj, žádné takové hostovské avízo v dtb není, není tedy co zveřejnit; zkuste ještě jednou, proces běžně funguje (login a heslo: host; přidat událost)

nick
text

TOPlist