jlbjlt.net

jelibojelito:

pomáháme propagovat kulturu okrajového zájmu, ale nezanedbatelného významu

v provozu od 01/08/2006

vyhledávání:

doporučujeme:

mofuwebsite
monoskop
monoskop log
mediabaze.cz
artlist
artyčok.tv
vvp avu
a pak ještě taky: culturenet.cz
proculture
abart
artalk
artmap
doc alliance films
dok.revue
foodlab
kinoaparát.cz
radiogalerie

odkazy:

25fps
35m2
3x3
4am
alfred ve dvoře
am180.org
avu
berlinskej model
brno-kultura-tic
ciant
česká centra
damúza
divadlo.cz
divadlo29
divus
entrance gallery
etc.galerie
famu/cas
fcca.cz
fiducia
fiume
fotograf gallery
fresh_eye
futuraproject
galerie 207
galerie ahoj nazdar čau
galerie amu
galerie dads
galerie f. baumanna
galéria hit
galerie holec
galerie jelení
galerie kin jídelna
galerie kiv
galerie klubovna
galerie luxfer
galerie města blanska
galerie města třince
galerie nashledanou
galerie půda
galerie off/format
galerie pavilon
galerie umakart
galerie vzájemnost
his voice
hucot
hunt kastner
industra art
institut intermédií
institut umění
jiri svestka gallery
kabinet múz
karlin studios
klangundkrach
kýbl
make make
meetfactory
multiplace
newmusic.cz
paf
pechakucha
perzekuce.cz
petrohradská kolektiv
photo5
prádelna bohnice
prague.tv
prototyp
screen saver gallery
sam83
silver rocket
skutečnost
starcastic
stimul festival
školská28
tranzit.org
tranzitdisplay
videokemp
umělec international
unarclub
unijazz
vitrína deniska
všup
words4u

bylo-libo:

arkham
arskontakt
artservis
benzinka
bleeding.webz.cz
c2c
display.cz
galeriemagda
galerie fenester
galerie k4
gallery kressling
galerie laboratorio
kultura jinak
lemurie
muteme
sperm
trafačka

tech:

xhtml i css validní
hosting multiplace.sk
jelibo loga a bannery?
jsme archivovaný
taky facebook
last.fm

avízo:

KontrA2punkt

14/09/2014 (do 15/09) Kokpit kafé (Praha)
kncrt / zveřejnil host
gif, gcal, ical, fcbk, map

Ve dnech 14. a 15. září 2014 v prostoru pražského klubu Kokpit proběhne třetí ročník festivalu KontrA2punkt.

Mottem akce kulturního čtrnáctideníku A2 je výrok amerického hudebníka Toma Smitha „žánr je zastaralý pojem“. KontrA2punkt je přehlídkou hudebních projektů, které se pohybují na pomezí volné improvizace, noiseu, musique concrète, psychedelie, hybridní elektroniky a audiovizuální performance. Jeho cílem je přiblížit českému publiku aktuální vývoj na poli experimentální menšinové hudby.
V neděli vystoupí Datashock, dd Kern & Petr Vrba, Pretty Lightning a Ormo; v pondělí se představí Spill, Fusiller, Krapoola a Bird People.
Festival probíhá s podporou Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s Asociací Mlok, Komunikačním prostorem Školská 28 a promotérskými kolektivy KLaNGundKRaCH a Letmo.

čas: neděle a pondělí 14. a 15. září 2014, začátky ve 19:30
místo: Kokpit kafé (Pod Bruskou 2, Praha 1, nedaleko stanice Malostranská)
vstupné: 150 Kč (jeden den) / 250 Kč (oba dny), prodej na místě

http://www.kontra2punkt.cz/
http://www.advojka.cz/
http://kokpitkafe.tumblr.com/

program:

neděle 14. 9.


Datashock (DE)
Datashock bývají popisováni jako „postpsychedelie“, „neohippie kolektiv“, „post krautrocková improvizace“, „psychedelický experiment“, „freefolková reinkarnace Amon Düül“ atd. Začínali v době, kdy hudební publicisté objevili nový kontinent známý jako New Weird America, a ve své tvorbě mísí současnou elektroniku s etnickou, pouštní, nomádskou stylizací, jejíž „blízkovýchodní“ konotace dnes získávají nový smysl. Podobně jako v případě skupin No Neck Blues Band nebo Sunburned Hand of the Man se dá jejich tvorba označit za kolektivní či dokonce komunitní. Vystoupení jsou improvizovaná a také personální složení je proměnlivé. Na svém labelu Meudiademorte jsou charakterizováni jako „mladí pankáči, kteří předstírají, že jsou staří hipíci“ – a to přesto, že se pohybují na scéně jedenáct let a mají za sebou množství nahrávek i kolaborací. Jejich aktuální tvůrčí polohu naznačuje doprovodný text k letošnímu dvojalbu Keine Oase in Sicht: „Slunce může nelítostně žhnout nad pozdním kapitalismem, oslepovat nás a ubíjet, ale tahle horda ze Sárska pokračuje ve své pouti a dělá dál svou věc.“
http://datashock.bandcamp.com/
http://blog.meudiademorte.de/datashock

Pretty Lightning (DE)
Tvorba německého dua Pretty Lightning se dá popsat jako blues rock – ovšem jen za podmínky, že si pod něčím takovým dokážeme představit experiment a postpunkově syrový zvuk. Kdybychom do zářivých barev šedesátých let přimíchali hodně černi, dalo by se mluvit i o psychedelii. Ostatně jak kytarista a zpěvák Christian Berghoff, tak bubeník Sebastian Haas působí také v „postpsychedelických“ Datashock. Vzhledem k potemnělé atmosféře a určité mantričnosti se však nabízejí i jiná spojení: delta blues, Cramps nebo australské rockové skupiny typu Crime and the City Solution. Celý tento romantický rodokmen je ovšem podřízen důslednému minimalismu, hlas se rozplývá v reverbu a vše je vždy trochu zkresleno. Výsledek se dá i s ohledem na monotónní tempo popsat jako emocionální a letargický zároveň. Velkou pozornost projekt vzbudil svým albem There Are Witches in the Woods, vydaným v roce 2012 na finském labelu Fonal.
http://prettylightning.bandcamp.com/
http://prettylightning.com/

dd Kern & Petr Vrba (AT/CZ)
Vídeňský bubeník Didi Kern, známý z projektů Bulbul, Broken Heart Collector nebo Fuckhead, hraje občas na trumpetu. Pražský trumpetista Petr Vrba, působící aktuálně v IQ+1 nebo Rouilleux, zase hraje občas na bicí. Na podiu se prvně setkali před dvěma lety a od té doby spolu příležitostně vystupují. Oba hudebníci mají za sebou množství spoluprací s čelními osobnostmi současné improvizační a experimentální hudební scény, jako jsou Franz Hautzinger, Philipp Quehenberger, Isabelle Duthoit nebo Mats Gustafsson. Jejich společná vystoupení lze nejstručněji popsat jako syrovou improvizaci. Živou nahrávku z vídeňského klubu Rhiz vydávají v těchto dnech na českém internetovém vydavatelství Signals from Arkaim.
http://www.vrrrba.cz
http://brokenheartcollector.klingt.org/

Ormo (ESP)
Ormo je poněkud gnómický projekt španělského hudebníka a malíře Alberta Acinase, který většinu svých nahrávek vydává na značce LAPS Records. Jeho tvorba ukazuje, do jaké míry může být poměrně přímočarý eklekticismus a technika samplu subverzivní. Abstraktní hip hop, disko, IDM a další žánry elektronické taneční hudby jsou zde vrstveny a deformovány do povědomého, ale také značně amorfního, ambivalentního tvaru a totéž platí pro emoce, které jsou s výchozími styly obvykle spojené. Výsledná produkce obnáší něco ze špatného snu: současná taneční popkultura je zde prezentována ve své nehumánní, hororové podobě (podobně jako rocková hudba v podání The Residents). Jako by se danceparty časově kryla s ekologickou katastrofou a na jejím konci na parketu zůstali už jen mutanti.
http://ormo.bandcamp.com

pondělí 15. 9. 2014

Spill (AUS/DE)

Projekt Spill tvoří australský perkusista Tony Buck a německá hudebnice Magda Mayas hrající na preparované piano či clavinet. Jak ale poznamenal jeden recenzent, na koncertech je potřeba se dobře dívat, pokud chceme rozlišit, který z hudebníků produkuje jaký zvuk. Klávesová hra je chvílemi vyloženě perkusivní a naopak perkuse vytvářejí neobvykle bohatou texturu, v níž se kromě rytmu a šumů ozývají i tóny a náznaky melodií. Tony Buck je považován za jednoho z nejkreativnějších současných australských experimentálních hudebníků a spolupracoval s umělci a projekty, jako jsou Jon Rose, John Zorn, Tom Cora, Keiji Haino, Switchbox, The Ex nebo Otomo Yoshihide. Projekt Spill představuje jeden z vrcholů jeho hudební kariéry. Duo se v postcageovském prostoru pohybuje s naprostou jistotou a spojuje improvizaci s virtuozitou, aniž by se navzájem oslabovaly.
http://tony-buck.com/spill/

Fusiller (FR)
Za názvem Fusiller se skrývá výrazná postava pařížské undergroundové scény – Jonathan T. Je známý především jako člen dua Opéra Mort a provozovatel labelu Tanzprocesz. Společně se svým spoluhráčem z Opéra Mort Laurentem Gerardem (aka Èlg) pak příležitostně doprovází Ghédaliu Tazartèse ve skupině Reines d’Angleterre. Kromě toho působí v projektech DMZ a Placenta Popeye. Tvorbu Fusiller charakterizuje invenčně pojatá repetitivnost elektronických a rytmických podkladů, výrazně zdeformovaný vokál a smysl pro ostrý a nečekaný střih. Výsledek je svým způsobem melancholický, taneční, perverzní i patetický zároveň. Nejlépe asi sedí vlastní charakteristiky: „dead romance“ a „geometric obessions“.
https://fusiller.bandcamp.com/
http://tanzprocesz.free.fr/fusiller.htm

Bird People (AT)
Bird People je převážně sólový projekt vídeňského multiinstrumentalisty Ulricha Roise, který zároveň provozuje label Feathered Coyote Records. Roisova rituální droneová produkce v sobě spojuje syntetické i akustické zvuky rozmanitého původu – na svých nahrávkách používá tak rozmanité nástroje jako klávesy, elektrickou tamburínu, syntezátor, mandolínu, saxofon, efektové pedály, chrastítka, kytaru, suzu gongy nebo esraj a k tomu se přidávají ještě terénní nahrávky a zpěv, případně spoluhráč Tennesee Stuntman, hrající na okarínu, harfu a elektrické varhany. Hudebník ve své tvorbě údajně zkoumá komplikovaný vztah mezi člověkem a přírodním světem. Během letošního roku vydal dvě studiové a jednu živou nahrávku, na švýcarské značce Dead Vox zároveň vychází první LP.
http://bird-people.bandcamp.com/

Krapoola (ESP)
Krapoola je projekt španělského hudebníka a performera Davida Gómeze, který v posledních letech působí především v Berlíně. Začátky jeho dadaisticky-schizoidního projektu spadají do doby opřed patnácti lety, kdy vznikl i Gómezův label Grandmoff Works. Po desetiletí hraní na festivalech, experimentálních akcích a pouličních performancích v Madridu a mnoha jiných evropských městech si Gómez vytvořil nezaměnitelný chaotický, a přitom abstraktní styl, který je stejně tak hudební jako scénický a v němž se noiseová radikalita prolíná se spontánní performancí. Pro vystoupení Krapoola používá vlastnoručně vyrobené nástroje a prostřednictvím kontaktních mikrofonů také různé materiály a vlastní tělo. Všechny tyto „instrumenty“ jsou přitom neustále testovány způsobem, který sbližuje nástroj, tělo, odpadek a hračku a hledá pro ně zvukový ekvivalent.
http://www.experimentaclub.com/data/krapoola/

přílohy:

jelibojelito neu

systémová zpráva 17/11/2017

milí přátelé jlbjlt,

jlbjlt se vám koncem roku, resp. již kolem Mikuláše představí v nové podobě a se snazším přístupem na web z vašich přenosných zařízení.

Kvůli bezchybnému přechodu, zálohování všech dat apod. budeme nuceni přístup na web na pár dní uzavřít.

Kolem cca 1.–3. 12. tak nebude možné přidávat avíza a aktuální program bude zveřejněn na našem FB: https://www.facebook.com/jlbjlt.net/

Nenechávejte tedy inzerci avíz na akce v tomto termínu na poslední chvíli, nemuseli bychom je být schopni zveřejnit.

Děkujeme za spolupráci a těšte se.
vaše jelibojelito

právě končí:

do dnes! alena plíhalová - toho se nezbavím (Liberec)
do zítra Vojtěch Skácel, Karel Klusoň, David Helán:~ (Praha)

chystá se:

11/2017

dnes! KineDok uvádí: Spotřebujte do (NO) (Praha)
dnes! Michalina Bigaj: neupřímná příro~ (do 21/01) (Praha)
dnes! Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2~ (Praha)
dnes! MENU: Così e Così /CA/, support: 93echoesan~ (Praha)
dnes! radka valentin - terapie (do 19/01) (Liberec)
dnes! Veřejný dům (Praha)
so zítra MENU & MENU gallery: Così e Così~ (Hradec Králové)
so zítra Premiérareprízareprízaderniérapremiéra (Brno)
ne 26/11 Fernando Arrabal: Pohřeb sardinky (Praha)
ne 26/11 Trevor Dunn & Balazs Pandi + Anthony Pateras~ (brno)
po 27/11 Dernisáž a čtení básní Adama Borziče~ (Praha)
po 27/11 Ingeborg Bachmann: Malina (Praha)
út 28/11 Vinyla: Lazer Viking + ±0 (brno)
st 29/11 Photoplastik: Max Klinger’s Beethoven (Praha)
st 29/11 VIDEOGRAM (brno)
st 29/11 Adam Vít - I Saw a Gangsta Cry (Praha)
st 29/11 augiášův sonický chlév, ruinu, cicinka~ (Praha)
čt 30/11 Kino Fotografic: Ztracená dovolená / Lost h~ (Praha)
čt 30/11 MENU: Kollaps (AUS), Bang-utot (~ (Hradec Králové)

12/2017

so 02/12 martin netočný a oskar~ (do 17/02) (česká bříza)
so 02/12 Náměsíčníci (Brno)
čt 07/12 PAF Olomouc 2017 (do 10/12) (Olomouc)
so 09/12 Zámek (záře integrace) / Derniéra (Brno)
út 12/12 Síla zvyku (Brno)
út 12/12 Sleep Party People (DK) (Praha)
po 18/12 Monika Mitášová, Marian Zervan: Vladimír Ded~ (brno)

právě probíhá:

do 26/11 Permanently changing title (Praha)
do 26/11 podmínky nemožnosti ii/vii: bezprostředí~ (Praha)
do 30/11 Art For A Better World (Praha)
do 30/11 Jiří Sedlák - 2+1 (Brno)
do 01/12 Proluka - Problém nebo příležitost? (Olomouc)
do 01/12 Rudi Koval // 21.25 @ 35m2 (Praha)
do 03/12 CITY CITY (Praha)
do 03/12 Ilona Németh: Manufaktura cukrových homolí~ (Praha)
do 04/12 Žaneta Reková: Bombička (Olomouc)
do 07/12 Pilíře domova (Brno)
do 08/12 jana butzke a silvie milková / v~ (Ústí nad Labem)
do 08/12 Nechte to Zemi / vernisáž výstav~ (Ústí nad Labem)
do 10/12 Isabela Grosseová / Průraz (Praha)
do 10/12 Tvář znásilnění (Praha)
do 13/12 Dominik Běhal - Je tma a změklo kamení (Zlín)
do 14/12 Babybox (Brno)
do 19/12 Teritorium (Praha)
do 20/12 Mark Ther/Louky divoké (Zlín)
do 20/12 pole působnosti (Praha)
do 19/01 radka valentin - terapie (Liberec)
do 21/01 Michalina Bigaj: neupřímná příroda / dising~ (Praha)
do 31/01 Dělat les (Praha)
do 09/02 STUD: vernisáž výstavy a zahájen~ (Ústí nad Labem)

archiv všech událostí po letech:

0, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

duul

Dům umění Ústí nad Labem je výstavní instituce, jejíž provoz a program zajišťuje Fakulta umění a designu University Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.Výstavní koncepce Domu umění je zaměřena na prezentace významných uměleckých osobností i klíčových uměleckých proudů a témat formujících situaci aktuálního, především středoevropského umění.

st 25/10 Nechte to Zemi / vern~ (do 08/12) (Ústí nad Labem)

vzkazy:

umlaut: vojta: viz e-mail, díky
vojta: prosím o uveřejnění akce Spankmeifyoucan - posláno jako host. Akce se koná pod záštitou Divadla na půdě Cross klubu.
umlaut: Zdravím, ano, budeme-li za takovou „vlastní databázi" považovat vlastní kalendář... U každého avíza se automaticky generuje odkaz (ical a gcal), který umožňuje si akci uložit do příslušného kalendáře (v poštovním klientovi i v jiných aplikacích), resp. do google kalendáře – s jejich vlastníma featurama (sdílet událost, pozvat ostatní atp.). Máš-li představu ještě něčeho speciálnějšího, rádi proberem (klidně po e-mailu).
vasnsav: lze po rozkliknuti akce ulozit ji do jakesi "vlastni dtbze"?
2046: done
umlaut: ahoj nápade, zkusíme
famu/cas: Ahoj...nápad... dalo by se přidat https do automatického rozpoznávání adres?
umlaut: Mb: 2046 teď pomohl s gcal, tak se na to díval. a že prý windows-1250, asi se budeme muset nechat přepsat...
Mb: azbuka> jste v MySQL UTF? Amp jinak replace na ‘ myslím...
umlaut: ahoj, žádné takové hostovské avízo v dtb není, není tedy co zveřejnit; zkuste ještě jednou, proces běžně funguje (login a heslo: host; přidat událost)

nick
text

TOPlist