, 25. 4. 2007 ~ 25. 5. 2007

3.Bienále urbanismu. Brněnské urbanistické dny

TIC/ Galerie U Dobrého pastýře, Brno, nezařazeno

City is dead…!?

Výstava studentských urbanistických prací pro Brno, Bratislavu, Vídeň, Prahu, Berlín, Vsetín, Jihlavu a Paříž otevírá v CITYMEGAHAPPENINGU („urbanistické spartakiádě“) diskuzi o návratu citu do města

více info a doprovodný program
http://www.kultura-brno.cz/galerie.phpIng. arch. Petr Hurník spolu se studenty z ateliéru Urbanistické tvorby FA VUT v Brně již potřetí organizuje rozsahem velkorysou akci zaměřenou na otevření diskuze o obnově veřejných prostor, úvah o návratu citu do města a o možnostech evropského města. Brno, Bratislava, Vídeň, Praha, Berlín, Vsetín a Paříž se v CITYMEGAHAPPENINGU („urbanistické spartakiádě“) v jednu chvíli stávají dějištěm diskutování. Série více než 100 studentských akčních kreací animuje přímo na ulicích a náměstích projekty kompozicí ve a o veřejném prostoru. Tento prostor se stává nyní konečně opět tématem a bude diskutován s náhodnými kolemjdoucími.
Nová koncepce výuky urbanismu na Fakultě architektury recykluje hluché („odpadní“) zóny města, které jsou transformovány pomocí „odpadní energie“ pedagogického procesu – studentských projektů. Vystaveny budou studentské projekty (rozsáhlé xerografiky) obnovených městských prostorů, vždy v konfrontaci dvojice perspektiv starý stav/ navržený stav (lépe MÍSTO), dále bibliofilské „průvodní zprávy“ (výtvarné kreace na téma „text a místo“) a multimediální dokumentace happeningů uskutečněných v letech 2005 a 2006. Navržené realizace bude příležitost srovnat s obnovenými prostory středoevropských měst. Jak nezadržitelně roste město, tak expanduje i 3. bienále urbanismu.

více info a doprovodný program
http://www.kultura-brno.cz/galerie.php

4.5.2007