, 8. 7. 2007

A SPOON CALLED PHRANC | SPORTO | FIRST FATAL KISS

Klub 007, Praha, koncert, performance

Chcete se nudit u vody s rodičema nebo radši vyrazíte 08.07.07 na koncert na Sedmičku? Doporučujeme druhou možnost a následujou argumenty: tanec, rock, pop a nekultivovaná zábava s dívčím bandem First Fatal Kiss z Vídně, který vám přijede ukázat jak správně nakopat Mozartovy koule a který propaguje původní punkové myšlenky skrz pop a ženský šarm. Následovat budou A Spoon Called Phranc (Berlín/Praha), taktéž trojka, ale s chlapem za bicíma. Naservírují nakopnutý indie pop, dochucený frackovitým zpěvem. Na závěr duo Sporto s jejich setem plným popových hitovek, bzučení a gahanovskýho zpěvu. Začátek je 19:30!Chcete se nudit u vody s rodičema nebo radši vyrazíte 08.07.07 na koncert na Sedmičku? Doporučujeme druhou možnost a následujou argumenty: tanec, rock, pop a nekultivovaná zábava s dívčím bandem First Fatal Kiss z Vídně, který vám přijede ukázat jak správně nakopat Mozartovy koule a který propaguje původní punkové myšlenky skrz pop a ženský šarm. Následovat budou A Spoon Called Phranc (Berlín/Praha), taktéž trojka, ale s chlapem za bicíma. Naservírují nakopnutý indie pop, dochucený frackovitým zpěvem. Na závěr duo Sporto s jejich setem plným popových hitovek, bzučení a gahanovskýho zpěvu. Začátek je 19:30!

First Fatal Kiss

Zkreslená basa, klávesy, bicí, housle a zpěv. ?Feminismus tě převálcuje?, prej. To je nejstručnější popis First Fatal Kiss. Jejich obecenstvo je přirovnává k the Slits. Zvuk FFK vám připomene to nostalgičtější, co nám zbylo z 80s. Pop-punk-new wave-garage rock s melodiemi, které vypadly z nízkorozpočtovýho horroru.

http://www.myspace.com/firstfatalkiss
http://www.firstfatalkiss.net

A Spoon Called Phranc

Dvě mladé krasavice a ošklivý pán (ano, hrál v L’Point), to je téměř neodolatelné lákadlo. Berlínsko-pražské trio A Spoon Called Phranc se v loňském roce přesunulo z holčičího pokojíčku na pódia skutečných klubů a rozladěné lo-fi vyměnilo za hlasité kytary, taneční rytmy a sprostá slova…. Taneční postpunk, powerpop, jak chcete, naživo je to rozhodně zábava. Představte si srážku Le Tigre, Sleatter Kinney, Sebadoh a Against Me! a dojde vám, proč měli úspěch na berlínském Ladyfestu i loňském Silver Rocket festivalu.

http://www.myspace.com/aspooncalledphranc
http://www.aspooncalledphranc.de.vu

Sporto

Sporto je posedlost skládánim a nahrávánim popovejch hitovek na čas. Co neni z ničeho hotový maximálnì do tejdne, neobstojí. Šampón (ex-Shop Assistant) zpívá jako Gahan a Bourek (ex-Ememvoodoopöká) se křečovitě drží pravidla „první dobrá“. Sporto je láska k vlezlejm melodiím, tanečním rytmům, čitelnejm strukturám, postpunkovejm kytarám a bzučení analogovejch synťákù. Sporto je bezstarostná prognóza krize středního věku těch, co byli rádi, že dospívali, když byla zlatá éra taneční hudby na ústupu, ale teď jim je to líto.

http://www.myspace.com/sportosupermusic

1.7.2007