, 16. 2. 2024 ~ , 17. 3. 2024

Art Grand Slam | Uvnitř pohybu

Michael Rittstein, Milena Dopitová, Dalibor David, Paulina Skavová, Michal Cimala, Pavel Šmíd, Alena Anderlová, Lubomír Typlt, Jakub Janovský, Jitka Petrášová, Veronika Čechmánková, Lukáš Slavický, Tereza Sikorová, Tomáš Moravanský

SmetanaQ, Praha, výstava

Kurátor: Petr Vaňous

Vystavující: Michael Rittstein, Milena Dopitová, Dalibor David, Paulina Skavová, Michal Cimala, Pavel Šmíd, Alena Anderlová, Lubomír Typlt, Jakub Janovský a Jitka Petrášová.

Vystavující, kteří byli vybráni z podzimního open callu (umělci do 30let): Veronika Čechmánková, Lukáš Slavický, Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský (INSTITUT INSTITUT)

vstup zdarma

otevírací doba: od úterý do neděle, vždy od 11 do 18 hodin

V pražské SmetanaQ Gallery od 16. února do 17. března probíhá výstavní projekt Art Grand Slam, za nímž stojí kulturní platforma Sport in Art. Spojuje v sobě na první pohled vzdálené obory: sport a umění. Výstava Uvnitř pohybu kurátora Petra Vaňouse prezentuje práce současných českých vizuálních umělkyň a umělců (Michael Rittstein, Milena Dopitová, Dalibor David, Paulina Skavová, Michal Cimala, Pavel Šmíd, Alena Anderlová, Lubomír Typlt, Jakub Janovský a Jitka Petrášová), kteří se ve své tvorbě dotýkají tématu v podmnožině pohybu a sportu. Důležitou součástí projektu je propojení s mladou uměleckou generací, z podzimního callu byli vybráni 3 tvůrci a tvůrkyně do 30 let, kteří se stali součástí expozice (Veronika Čechmánková, Lukáš Slavický, Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský (INSTITUT INSTITUT).

Projekt přinesl na kulturní scénu nové kulturní ceny, které byly rozdány v rámci vernisáže výstavy ve čtvrtek 15. 2. Oceněna byla díla za umělecko-sportovní počiny v kategoriích film, divadlo a tanec, fotografie, literatura, výtvarné umění a veřejný prostor. První ročník Art Grand Slamu završí repríza výstavy v Českém centru Paříž, a to v době konání letních olympijských her.

4.3.2024