Výstava Ivana Civice a Hermy Auguste Wittstock „Bankrot“ je vyvrcholením rezidenčního pobytu těchto dvou mladých umělců, jenž pořádala FUTURA v listopadu loňského roku ve svém ateliéru v Karlin Studios. Jednalo se o první ročník pobytů určených pro německé umělce, které chce FUTURA pod názvem reziDEence pořádat pravidelně každý rok.FUTURA a KARLIN STUDIOS si vás dovolují pozvat na zahájení výstavy
Ivan Civic a Herma Auguste Wittstock:
BANKROT
vernisáž: 24. 1. 2007 od 18:00
výstava proběhne: 25. 1. 07 – 18. 2. 07
Výstava Ivana Civice a Hermy Auguste Wittstock „Bankrot“ je vyvrcholením rezidenčního pobytu těchto dvou mladých umělců, jenž pořádala FUTURA v listopadu loňského roku ve svém ateliéru v Karlin Studios. Jednalo se o první ročník pobytů určených pro německé umělce, které chce FUTURA pod názvem reziDEence pořádat pravidelně každý rok.
Mladý performer Ivan Civic (n. 1979, žije a pracuje v Berlíně) je absolventem Akademie umění v Braunschweigu, ateliéru Mariny Abramovic a participoval již na několika výstavách v řadě prestižních institucí (P.S.1, New York; Irish Museum for Modern Art, Dublin; Van Gogh Museum, Amsterdam; Benátské bienále a další). Ve své nepřetržité tříhodinové performanci nazvané „Want it, get it, fake it!“ na sebe Civic převezme roly hrdiny v nikdy nekončící počítačové hře, ve vyčerpávajícím zápase se sebou samotným bude překonávat překážky fyzického i psychického rázu zastupující linearitu a vertikálnost kariéry jednotlivce v současném art-worldu.
Herma Auguste Wittstock (n. 1977, žije a pracuje v Berlíně) je rovněž absolventkou braunschweigského ateliéru Mariny Abramovic. Ve svých performancích projektuje svou emotivní recepci konkrétního místa a situace do intenzivního tělesného prožitku, často v extrémních pozicích, navazující na výrazové prostředky generace její pedagožky. Pro Karlín Studios připravila dva projekty reagující na její osobní vnímání a zkušenost jak Prahy, tak i konkrétního výstavního prostoru. Se sobě příznačnou doslova ztělesněnou poetikou bude prezentovat na vernisáži jednu živou a jednu zdokumentovanou performanci vyjadřující její vnímání Prahy jako „pohádkově“, v jiném čase fungujícího fenoménu a současně rozporuplné a paralyzující působení krásy.
Projekt resiDEnce 2006 byl uspořádán díky laskavé pomoci Česko-Německého fondu budoucnosti a Goethe Institutu v Praze.