, 25. 8. 2007

Brownswood DJs present FYE Praha

Bunkr Parukářka, Praha, koncert

25. srpna se v Bunkru Parukářka za podpory Radia Wave uskuteční dnes už legendární klubová akce FYE. Poprvé v Praze vystoupí pět členů Brownswood DJs – jmenovitě: Scrimshire, Picko-D, King Sunny Ade P, Sid Ford a Nic Robertson. Toto léto se totiž Brownswood DJs rozhodli vrátit ke svým kořenům – k menším klubům se skvělou atmosférou. Začali v klubu Canal 125 v severní části Londýna – v srpnu budou v Praze!25. srpna se v Bunkru Parukářka za podpory Radia Wave uskuteční dnes už legendární klubová akce FYE. Poprvé v Praze vystoupí pět členů Brownswood DJs – jmenovitě: Scrimshire, Picko-D, King Sunny Ade P, Sid Ford a Nic Robertson. Toto léto se totiž Brownswood DJs rozhodli vrátit ke svým kořenům – k menším klubům se skvělou atmosférou. Začali v klubu Canal 125 v severní části Londýna – v srpnu budou v Praze!

FYE není klasickým vystoupením hvězd. Místo dlouhých setů jednotlivých DJs nabízí neustálé střídání vystupujících. Cílem je mixování různých stylů (electrofunk, acid jazz, house, soul, hip hop, worldbeat a mnoho dalších) tak, aby vznikla doopravdy skvělá atmosféra, která se v sobotu 25. srpna přenese z britských ostrovů na pražskou Parukářku. Bude se hrát od půl desáté večer až do rána za více než lidové vstupné 100,-Kč. Radio Wave připravuje pro ty, kteří o tento jedinečný zážitek přijdou, záznam večera, který odvysílá v rámci pravidelného pořadu Stage (sobota od 20.00hod.), datum odvysílání záznamu se posluchači dozví z vysílání Radia Wave.

Co je to FYE? Všechno to začalo v roce 2001, kdy se deset klubových DJs rozhodlo, že se chtějí slyšet navzájem hrát. Svou akci nazvali „Fun Your Ear“. Většinu návštěvníků tehdy tvořili DJs. FYE se brzy stala standardní akcí, která strhávala stále více DJs a získávala větší publicitu. Během let prošla mnoha kluby a je spojena s vystoupením DJs zvučných jmen.

Sdružení Brownswood má zhruba 20 členů. Skupina se dala dohromady v 90. letech minulého století kolem londýnského DJ Gillese Petersona (BBC Radio 1), kterého můžete každou sobotu od 12.00 hodin slyšet na vlnách Českého rozhlasu 4 – Radia Wave v pořadu Gilles Peterson Worldwide Show. Gilles, jenž je předními světovými hudebními žurnalisty považován za nástupce legendy BBC Radio 1 Johna Peela, je dlouhodobým příznivcem londýnských klubových nocí FYE, na kterých si vybral členy svého spolku. Minulý rok dokonce založil label Brownswood Recordings.

13.8.2007