, 19. 10. 2006

CvW FILMMATERIAL

Kino Světozor, Praha, projekce

projekce filmů Clemense von Wedemayera
uvádí: Clemens von Wedemayer a Tranzit

Tento mladý německý autor, pohybující se na současné umělecké scéně, ve svých krátkých filmech pracuje s vlivy literatury, kinematografie, fotografie, dokumentu, videa a performance. Během večera představíme jeho tři nejnovější snímky: Die Siedlung (Sídliště, 20 min) a Rien du Tout (Vůbec nic, 30 min) – oba z roku 2004 – a o rok starší Otjesd (Odjezd, 15 min).projekce filmů Clemense von Wedemayera
uvádí: Clemens von Wedemayer

Tento mladý německý autor, pohybující se na současné umělecké scéně, ve svých krátkých filmech pracuje s vlivy literatury, kinematografie, fotografie, dokumentu, videa a performance. Během večera představíme jeho tři nejnovější snímky: Die Siedlung (Sídliště, 20 min) a Rien du Tout (Vůbec nic, 30 min) – oba z roku 2004 – a o rok starší Otjesd (Odjezd, 15 min).

V Die Siedlung se kulisy východoněmeckého sídliště, jako ruiny utopie, stávají východiskem pro zkoumání sociálně politických proměn systému. Na „zinscenovaný“ Otjesd, jehož hlavními aktéry jsou ruští emigranti čekající ve frontě před německým konzulátem v Moskvě, navazuje snímek The Making of Otjesd, jenž s fikcí konfrontuje reálné záběry. Rien du Tout je příběhem režiséra, který natáčí film o obyvatelech pařížských předměstí. Na tomto snímku s autorem spolupracovala Maya Schweizer.

Projekci uvede samotný autor a po jejím skončení bude následovat debata s kurátory- teoretiky Vítem Havránkem a Tomášem Pospiszylem.

Clemens von Wedermayer, nar. 1974 v Gottingen, žije a pracuje v Lipsku a Berlíně. Studoval Akademii výtvarných umění v Lipsku (1998-2002).
Samostatné výstavy (výběr): Koelnischer Kunstverein, 2006, CAC Bretigny Sur Orge, 2006, Galerie Jocelyn Wolff, 2003.
Skupinové výstavy (výběr): 4th Biennale of Contemporary Art, Berlin, 2006, The pantagruel Syndrom, T-Triennale Torino, Projekt Migration, Koelnischer Kunstverein, Die fotografierte Stadt, Galerie fuer zeitgenissische Kunst Lepizig, 2005,Moscow Biennale of Contemporary
Art, 2005, Pilot 1, International Art Forum London, 2004, Utopia Station, Haus der Kunst Muenchen, 2004, Shrinking Cities, Kunst-Werke Berlin, 2004, Grenzbespielungen: Performativitat und Ubergangszonen, Academy of Visual Arts Leipzig, 2002, ad.

http://tranzitcz.media7.sk/

17.10.2006