, 19. 4. 2007

Cyklosymfonieta – koncert pro cyklisty, jízdní kola, rádia a rostliny

praha a další města, Praha, koncert, workshop

Jarní cyklojízda se stala příležitostí pro projekt hudebně botanického tělesa pohybující se dne 19.dubna Prahou.Cyklosymfonieta – koncert pro cyklisty, jízdní kola, rádia a rostliny

19. dubna 18.00 náměstí Jiřího z Poděbrad

Jarní cyklojízda se stala příležitostí pro projekt hudebně botanického tělesa pohybující se dne 19.dubna Prahou.

Kolová kolona, provázená nezvyklým hudebním mrakem bude poetickým kontrapunktem k industriálním decibelům pražské hromadné a soukromé motorizované dopravy. Audiocyklojízdou připomíná akce také 12. Mezinárodní den proti hluku, vyhlášený na 25 duben 2007.

Cyklojízda projede Prahou ve znamení speciálně zvukově upravených kol. Některé budou vybaveny miniFM vysílačem a věříme že většina také transistorovými rádii s kazetovým, nebo CD přehrávačem. Projíždějící kolomanifestace zasáhne lokálně také do spektra pražských rádií, které většinou k zvukovému znečištění Prahy a hlav Pražanů hlasitě a účinně přispívají.

Na dílnu, kde se dozvíte jak si upravit bicykl na vyladěný hudební instrument, přijeďte na svém kole a pod vedením odborníků si rychle a jednoduše upravíte vlastní stroj. Dílnu organizuje rádio Lemurie a Asociace MLOK a hostí Komunikační prostor Školská 28 v sobotu 14. dubna. Individuálním řešením a dalším experimentům nejsou kladeny překážky.

Přivezte s sebou rádio na baterie s CD, nebo kazetovým přehrávačem a majitelé rostlin mohou vzít vyvětrat své pokojové rostliny. Zeleň umístěná na zadním nosiči kol navodí pocit mobilní botanické zahrady, prostoupené hlasy domácího i exotického ptactva.

http://www.auto-mat.cz/
http://www.cyklojizdy.cz
http://www.lemurie.cz
http://mlok-org.net/
http://www.skolska28.cz

29.3.2007