, 29. 11. 2007

DIVADLO CONTINUO: Klobouk, hvězdy, neštovice aneb rozhovory s nenarozenými dětmi

Divadlo 29, Pardubice, divadlo

Pro vznik představení se staly inspirací vybrané scény z Materlinckova Modrého ptáka a vzpomínky protagonistů na svoje ranné dětství.Na motivy textů Maurice Maeterlincka.
Účinkují členové Studia Divadla Continuo:
Alžběta Kostrhůnová, Ewa Zurakowská, Tereza Indráková, Dima Filipov, Tomáš Mischura a Zdeněk Březina. Hudba je dílem všech členů skupiny, kteří při představení rovněž na živo hrají a zpívají. Scénografie vznikla v dílně obou kmenových výtvarnic Divadla Continuo Heleny Štouračové a Kristýny Patkové. Dramaturgie: Jana Pilátová, Režie: Pavel Štourač.

Svět nenarozených dětí. Otázky, představy a sny… „Jaké to je ´narodit se´?“ „Říkají, že Země je krásná…“ „Pláče se často?“ Děti, jež mají přijít na svět si nás zvou, aby se dozvěděly, jak to na zemi chodí… Jsme jejich představy, jen představy. Ruce, nohy, duše, mysl, tělo? Realita? Ne, jsme jen trochu zahuštěné světlo a myšlenky.

Pro vznik představení se staly inspirací vybrané scény z Materlinckova Modrého ptáka a vzpomínky protagonistů na svoje ranné dětství. Ve fiktivních rozhovorech vypráví herci nenarozeným dětem o tom, jaké je to se narodit, jaké je jídlo, zda je na zemi zima, k čemu je klobouk, proč z očí teče voda, jež vypadá jako perly, jaké je to jíst koláče a co jsou to neštovice. Pohybové divadlo, loutkový svět, hudba, která pracuje s motivy pop-music 80. let, jazzu a lidových písní, to vše vytváří obraz dětství přelomu 70. a 80. let ve střední Evropě.

24.10.2007