, 23. 9. 2007

DOG DAY (CA, Tomlab) + TABLE (CZ)

Skutečnost, Praha, koncert

Kytarový indie pop v podání Dog Day zní přibližně tak lehce, chytře, nevinně a s příslibem věcí příštích jako The Cure na „Three Imaginary Boys“, podobně melodicky a energicky, jen ne tak navztekaně jako Pixies na „Doolittle“ a s podobnou melancholií pod tím vším jako Arcade Fire na „Funeral“.
Čtveřice dvě holky a jejich dva kluci DOG DAY z kanadského Halifaxu vydala nedávno debut na německém labelu Tomlab (Casiotone for Painfully Alone, David Shrigley, The Blow), kterému jí coby tip na čerstvou krev doporučili lidé kolem Final Fantasy. A byl to tip k nezaplacení. Při poslechu jejich alba „Night Group“ budete možná marně lovit v paměti jinou desku takhle od začátku do konce napěchovanou hitovkami. Kytarový indie pop v podání Dog Day zní přibližně tak lehce, chytře, nevinně a s příslibem věcí příštích jako The Cure na „Three Imaginary Boys“, podobně melodicky a energicky, jen ne tak navztekaně jako Pixies na „Doolittle“ a s podobnou melancholií pod tím vším jako Arcade Fire na „Funeral“. Poslechněte si je na www.myspace.com/dogdaytheband.

Předkapelou Dog Day bude plzeňská laptopová dvojice Table. Ani se nestačili rozkoukat a už je Anděl ztrapňoval v TV. A pár dní na to hrajou před Dog Day. Přejeme hlavně pevný nervy. Ukázky od Table najdete na www.myspace.com/tableweb.

Tuhle akci se povedlo domluvit ne za pět, ale za dvě minuty dvanáct. Bude v relativně novým, neokoukaným a pěkným klubu Skutečnost v přízemí hostelu CzechInn na Francouzký ulici 76. Ukažte se tam!

Vstup 100,- (žádný rezervace, žádnej guest list)

www.myspace.com/am180collective

Klub Skutečnost: www.skutecnost.cz

10.9.2007