, 6. 12. 2006

EVOLUTION NIGHT: vision-platform-tone: David Dessens aka Sanch (FR) & DJ Subsist (CZ), Neutrino (CZ)

NoD, Praha, koncert, nezařazeno, performance, projekce, workshop

Dalsi pokračování z multimediální série EVOLUTION NIGHT, produkované Ciantem.David Dessens aka Sanch je francouzský designér pracující na volné frankfurtské noze, tvořící převážně s vvvv – softwarovým nástrojem vyvinutým společností meso.net, určeným pro vytváření video syntéz v reálném čase. Software je navržen pro jednodušší tvorbu motion grafiky v reálném čase a využívá se hojně pro interakci zvuku a obrazu. David nejdříve ukáže možnosti tohoto nástroje a následně ho využije v performance.

Subsist aka Petr Toman započal se svými hudebními aktivitami v roce 1998 v letohradském klubu Bristol. Časem poznal kouzlo hudebního směru Minimal Music a i přes prvotní intenzivní nepřízeň publika, byl napevno rozhodnut, jakým směrem chce jít. Poctou a příjemným završením prohlubování komunikace se Slovenskem mu je členství v tamější minimalové crew Leporelo. Subsist používá Final Scratch, který umožnuje pomocí speciálních desek pracovat se soubory na počítači jako s klasickými vinylovými deskami.

Za královéhradeckým projektem Neutrino se skrývá Petr Mareš neboli Prof. Neutrino. Stylově se jedná o hudbu na pomezí lo-fi elektroniky a abstraktního hip-hopu s prvky dubu a clicks’n’cuts. Neutrino na jedné straně vytváří neuchopitelné, mnohovrstevnaté plochy plné elektronických ruchů, šumů a sonických útržků, na druhé straně ale své skladby bezpečně spoutá rytmickou strukturou. Právě vydává Cosmix Songs na labelu Muteme.

Reference: http://www.ciant.cz, http://www.meso.net, http://vvvv.org, http://sanchtv.com, http://www.leporelo.sk/booking/subsist.html
Partneři: http://www.muteme.cz, http://nod.roxy.cz

30.10.2006