, 10. 11. 2007

FF: Midi Lidi, Sporto, Undo + Animované gify, Analogue Is The New Digital

Divadlo Archa, Praha, koncert, projekce, workshop

Projekce studentských filmů na Famu Festu začnou již od 12:30.

Odpoledne proběhne od 16:30 přednáška Animované gify: Kultura příznačných momentů Pala Fabuše, po níž bude od 18:00 následovat kurátorovaný blok nových trendů a přístupů ve videoklipové tvorbě Analogue Is The New Digital Michala Brennera.

Večer bude patřit koncertům pod hlavičkou Bohemian Like You a to s kapelami: Midi Lidi, Sporto a Undo.

http://www.famufest.czProjekce studentských filmů začnou již od 12:30.

16:30
Animované gify
Kultura příznačných momentů

autor: Palo Fabuš

Fragmentace a zrychlování dnešní doby prý především díky internetu vede k stále menším obsahovým formátům. Kratší zprávy a internetová videa jako kdyby zaplňovaly i ty poslední mezery v našich hektických dnech. Dosavadním vrcholem v „časové optimalizaci“ je videoformát, který paradoxně videoformátem není. Animovaný gif jako tradiční prvek webového designu nachází uplatnění jako lehce přenosné video otevírajíc tak prostor pro soudobou lidovou tvořivost.
Otázkou zůstává, co tak příznačného může být obsahem videosekvencí, proti kterým je i krátký videoklip celovečerákem. Co natolik osobitého se vměstná do deseti, pěti či dvou sekund, že se to pak šíří diskusními servery rychlostí blesku? A co to všechno znamená?
http://palofabus.net/

18:00
Analogue Is The New Digital
nové trendy a přístupy ve videoklipové tvorbě

kurátor: Michal Brenner / Sperm Festival

Zapomeňte na CGI, tohle je DIY. Pixelace, levné rekvizity, frenetický střih ale hlavně NÁPADY. Jestliže v devadesátých letech byli autoři fascinováni raketovým nástupem a možnostmi digitální produkce a postprodukce a ceny za nejlepší videoklip vyhrávaly vypiglované třidéčka, v poslední době se i známé kapely obracejí na režiséry, kteří dělají klipy trochu jinak. Analogově.

večerní program

MIDI LIDI

Kdo nebyl dlouhodobě v bezvědomí nebo nežije v kompletní izolaci, nemohl za poslední rok nezachytit raketový nástup elektroprojektu MIDI LIDI. Petr, Markéta a Prokop plus proměnlivá skvadra VJů se svým poselstvím „Elektro – Video – Láska“ odehráli desítky koncertů, vydali skvělou desku a mají našlápnuto k vítězství v kategorii „Nejlepší živě vystupující umělec ELECTRONIC MUSIC “ každoročních cen Akropolis Live Music Awards. Halelujah!
http://www.myspace.com/midilidi

Sporto

Peace – Love – Revolution. Může to působit skoro jako maniodepresivní tendence – po dlouhém útlumu začal projekt Sporto hyperaktivně chrlit nové tracky a za pár měsíců si získal náležitou pozornost i respekt. Kořeny a kontexty jejich chytrého a aktuálního indie popu hledejte v post-punku i pionýrské taneční elektronice – hlavní důraz ale kladou na soustředěné, přesvědčivé a nevypočitatelné koncerty, plné sladkokyselých písní o lásce, míru a revoluci.
http://www.myspace.com/sportosupermusic

Undo

Zbrusu nová kapela, která jako svou inspiraci uvádí Kraftwerk, Johnnyho Cashe, Coil, Dunaj nebo Cabaret Voltaire. Z tohoto širokého rozpětí však kupodivu leze hodně zajímavý výsledek: elektrobeaty, valivé basy a plyšové melodie. Dle jejich vlastních slov „ručně řezané disko“.
http://www.myspace.com/audiofenky

The Models dj-set

Jednou již pohřbeni, dnes oficiálně znovuzrození modelové Rad, Tob a Nanoru vás svými nevtíravými melodiemi k tanci i poslechu budou držet v šachu jako rukojmí. A vám se to bude líbit a budete na kolenou prosit o víc.
http://www.myspace.com/themodelsthemodels

http://www.famufest.cz
8.-11.2007, Divadlo Archa, Praha

Famu Fest na last.fm: http://www.last.fm/event/338459

vstupné a akreditace:
jednodenní vstupné zakoupené před 18.00: 50kč
jednodenní vstupné zakoupené po 18.00: 100kč
čtyřdenní akreditace: 300kč
třídenní akreditace: 200kč
dvoudenní akreditace 150kč

28.10.2007