, 11. 11. 2007

FF: Noël (De), Please The Trees + Makkelijk tutů, In-Out Wii (At), Hejkelelend

Divadlo Archa, Praha, koncert, performance, projekce

Závěrečný den Famufestu začne projekcemi studentských filmů již od 12:30.

Od 16:30 proběhne přednáška spojená s performance Makkelijk tutů od Stanislava Abraháma (Lasonick) a Miloše Vojtěchovského.

Od 17:30 navazuje performance vídeňského umělce a vývojáře open source programovacího prostředí Lloopp Tomate Del Monteho nazvaná In-Out Wii, do níž bude mít možnost se zapojit až osm dalších účastníků.

Večer poté bude patřit indie folku v zastoupení německých Noël a českých Please The Trees. V chill out zóně večer doplní hravá instalace Hejkelelend.

http://www.famufest.cz/Závěrečný den Famufestu začne projekcemi studentských filmů již od 12:30.

16:30
Makkelijk tutů
dílna pro džiny a herní endžíny
prezentace Institutu intermédií AMU

autoři: Miloš Vojtěchovský a Stanislav Abrahám
Lasonick – „Vychytaná fanfára“ – interaktivní zvuková performance

Během audiovizuální prezentace a performance s otevřeným koncem se diváci změní v hráče, aby se stali kořistí zvukové a obrazové databáze. Zvuky budou posléze použity pro slavnostní fanfáru, doprovázející předávání festivalových cen.

Krátkou přestávku vyplní stručná informace o mezioborovém pracovišti Institutu intermédií, zaměřeném na výuku a výzkum na poli digitálních i jiných technologií a jejich využití pro uměleckou tvorbu. Hráči tak např. mají možnost dozvědět se o využití Arduina a Miditronu (jednoduché a levné mikrokontroléry využívané v oblasti interaktivních audiovizuálních a kinetických prostředí) ke stavbě elektronických zvukových kompozic a pro práci se zvukem, obrazem nebo pohybem v reálném čase.

http://www.iim.cz/

17:30
In-Out Wii

autor: Tomate Del Monte (Venezuela/Rakousko)

Náplní tohoto stále se vyvíjejícího projektu je převést pomocí senzoru a bezdrátového rozhraní převést pohyb na pódiu do živé audiovizuální performance. Wii sucks umožňuje
volně improvizovat pomocí softwaru LLOOPP, který se používá na zpracovaní a samplovaní zvuku. Projekt zahrnuje různé kreativní techniky, díky nimž je možné synchronizovat a propojovat počítač s analogovým projevem.

http://www.wolv-radio.net/
http://lloopp.klingt.org/
http://www.visualartproyektil.org/
http://wii.nintendo.com/

večerní program:

Noël (DE)

Noël Rademacher je kytarista a zpěvák Jersey a jeden z pilířů berlínské urbanfolkové mafie kolem labelu Morr Music. Společně se členy a členkami kapel Contriva a Gaston natočil desku Wrong Places plnou osobních, až deníkově intimních písniček, kterým ale nechybí suverenita, přesvědčivost a pro berlínskou scénu typický nadhled a zdravý odstup.
http://www.myspace.com/lokmusiknoel

Please the Trees

Tři zásadní okamžiky: letmé setkání na Babím létě v Bohnicích, jeden šťastně zatoulaný demáč a ostrá zkouška přímo před chicagskými Dianogah. Tak vznikli Please The Trees, hudební tvar na tuzemské scéně zcela osamocený, v němž nachází společnou řeč tři čtvrtiny ambientně-kytarových snivců Some Other Place, charismatický solitér Václav Havelka ze selFbrush a lídr nadějných táborských mladíků Ladies Swim, klávesista Dan. I v tomto případě platí, že spíše než jejich emotivní slow-coreové písničkářství pojmenovávat je snazší se do tohoto pozoruhodného světa bez obav ponořit.
http://www.myspace.com/pleasethetrees

Star & Crystal dj-set

Stará škola. Až se ráno probudíte s myšlenkou, že byste neměli věřit nikomu pod třicet, už si na večírky budete zvát jenom tyhle dva. Nebudou vás totiž rušit v povídání, nebudou vás znervózňovat moderními (elektronickými!) zvuky a občas si s nimi i zazpíváte. Diamantová svatba, country & western, Star a Crystal.
http://www.starcastic.cz/

21:00 chill out:

HejkeleLend

autoři: Eva Maceková a Eva Hronovská (textilní tvorba, VŠUP), Dita Rakouská (keramika, VŠUP), 1A2V1

Hejkele přes less mámeles i město. Hmotné seskupení ananasu, brokolice a špargle vám ze samotných tvůrců i náhodných kolemjdoucích uvaří nášup jak z jiné galaxie.

http://www.famufest.cz
8.-11.2007, Divadlo Archa, Praha

Famu Fest na last.fm: http://www.last.fm/event/338459

vstupné a akreditace:
jednodenní vstupné zakoupené před 18.00: 50kč
jednodenní vstupné zakoupené po 18.00: 100kč
čtyřdenní akreditace: 300kč
třídenní akreditace: 200kč
dvoudenní akreditace 150kč

28.10.2007