, 28. 2. 2007

HANDA GOTE: SILENCE

Divadlo 29, Pardubice, nezařazeno, performance, tanec

Pokus o meditaci v pohybu. Na jevišti je ticho, ale diváci mají ve sluchátkách čtyři různé soundtracky k představení, které připravují čtyři různé osobnosti alternativní hudby. Minimalistický tanec na tichém jevišti a detailní poslech zvuků ve sluchátkách. Závěrečný díl trilogie Body And Technology.HANDA GOTE research & development – Veronika Švábová, Tomáš Procházka, Jakub Hybler, Robert Smolík / hudba: Tomáš Procházka, Birds Build Nests Underground , Karaoke Tundra , David Freudl

Pokus o meditaci v pohybu. Na jevišti je ticho, ale diváci mají ve sluchátkách čtyři různé soundtracky k představení, které připravují čtyři různé osobnosti alternativní hudby. Minimalistický tanec na tichém jevišti a detailní poslech zvuků ve sluchátkách. Závěrečný díl trilogie Body And Technology . Předchozí představení ( Noise, Red Green Blue ) se zabývaly interakcí člověka a audiovizuálních přístrojů na jevišti. Nyní technika nechává hrací prostor prázdný a přesouvá se pouze na stranu diváka. Představení, které opouští jistoty svého žánru. Pohybová studie setrvávání, rytmických struktur a antitanečních prvků.

Premiéra představení Silence proběhla v prosinci 2006 v pražském divadle Alfred ve dvoře.

HANDA GOTE research & development
Handa Gote je projekt pro výzkum a vývoj tanečního a pohybového divadla, výtvarného divadla, hudby a zvukového designu a integraci vědy a technologie v umění. Skupina byla založena začátkem roku 2005, jako nová platforma pro projekty, které od roku 2000 vytvářeli společně Tomáš Procházka (hudebník, zvukový designér) a Veronika Švábová (choreografka a tanečnice). Oslovili pak Roberta Smolíka (scénografa a výtvarníka) a Jakuba Hyblera (specialistu na video, technologie, počítače a světelného designéra) a to byl začátek existence divadelní skupiny Handa Gote. Slovo Handa Gote znamená v japonštině pájka. Tento název si skupina zvolila proto, že ráda pracuje s nalezeným a recyklovaným materiálem, užívá staré, opotřebované, nebo rozbité věci, což je velmi „český“ způsob tvorby. Všichni jsou také obdivovateli japonské kultury pro její vznešenost a cit pro harmonii. Výsledný styl je směsí českého solder-gun punku a touhou po japonské jemnosti a delikátnosti. Členové divadla se snaží vytvořit něco na způsob syntetického divadla, používají prvky fyzického divadla, vizuálního umění, využívají živou hudbu a sound art a hodně pracují s technologií. Mají rádi low-tech, ale je pro ně zajímavé kombinovat ho s high-techem (když mají dost peněz na nové věci). Handa Gote úzce spolupracuje s hudební skupinou B4 . Vytvářejí hudbu a obvykle jsou na jevišti přítomni při představení. Každý z divadla je zároveň technikem, hudebníkem, hercem, performerem. Všichni dělají všechno.

Představení skupiny :
Noise (premiéra únor 2005) – první část zamýšlené trilogie Body and Technology / Computer Music (červen 2005) / Red Green Blue (listopad 2005) – druhá část trilogie / Ekran (duben 2006) / Silence (prosinec 2006)

Vstupné: 80 Kč – kapacita hlediště je omezená !
www.alfredvedvore.cz

26.1.2007