, 18. 11. 2006

HRSTA (CAN, Constellation Recs), CARLA BOZULICH (US, Constellation Rcs)

Klub 007, Praha, koncert

Na strahovské Sedmičce se v sobotu 18.listopadu představí dva projekty spojené s respektovaným montrealským labelem Constellation Records a komunitou lidí kolem něj.Duší kapely HRSTA je Mike Moya, zakládající člen post-rockové autority Godspeed You! Black Emperor, který působí taky v kapelách Set Fire To Flames či Molasses. Muzikanti z okruhu Constellation Records (Silver Mt.Zion, Hangedup) i dalších spřízněných kapel (Jackie O-Motherfucker) doplňují originální výraz Hrsty, postavený především na Moyově kytarovém minimalismu a naléhavém zpěvu Brooke Crouser. Moya a spol. nikam nespěchají – po necelých pěti letech existence má Hrsta venku “jen“ dvě dlouhohrající alba, o to propracovanější sound, je na nich ale zachycen.
Část členů Hrsty na pódiu Sedmičky splyne se sestavou doprovodné kapely rozhárané losangeleské divy CARLY BOZULICH. Na svojí aktuální desce Evangelista, která je jejím debutem na Constellation, Bozulich invenčně zpracovává zkušenosti z křivolaké cesty, kterou si prošla: tiché baladické pasáže, upomínající mimo jiné na její osobité cítění folku & country (před pár lety přepracovala kompletní album Willieho Nelsona Red Headed Stranger s účastí autora samotného) střídají neutěšené expresivní plochy, kterými se profilovaly industrialem a noisem ovlivněné kapely, v jejichž sestavách Bozulich v minulosti figurovala, například Ethyl Meatplow a Geraldine Fibbers.

Obsáhlý web Carly Bozulich najdete na www.carlabozulich.com, základní informace o kapele Hrsta na http://www.hrsta.org, ukázky si můžete poslechnout na http://www.myspace.com/hrstamusic resp. http://www.myspace.com/carlabozulich.

Vstup: 180,- (rezervace: tickets[at]am180.org)

15.11.2006