–22:00, 12. 4. 2023

Khoiba Waterbased (SK)

Khoiba, Waterbased

Kostel sv. Jana Nepomuckého (Městská hudební síň), Hradec Králové, koncert

Exkluzivní koncertní premiéra nové desky Vertical Urgencies v unikátním prostředí kostela sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové představí atmosferický pop plný melancholie, pozitivních emocí a neopakovatelného vizuálního zážitku.

Svým loňským podzimním singlem Vertical Urgencies předznamenala kapela Khoiba vydání nové desky. Duo Ema Brabcová a Filip Míšek tímto albem navazuje na úspěšný comeback z roku 2019, kdy se po dlouhé odmlce vrátili na scénu s tvorbou vycházející z introvertního a citového písničkářství, které bylo pro kapelu typické v první dekádě nultých let. Současná tvorba je však mnohem působivější, zvukově propracovanější a klade taktéž důraz na vizuální složku koncertního provedení.

Album Vertical Urgencies, které právě vyšlo, se svou zvukovou a písňovou strukturou dostává více do nitra obou protagonistů. Odemyká jejich emoce a reakce, které byly zavřené pod pokličkou. Khoiba jim nyní dává volný průběh a využívá je ku svému prospěchu. „Vertikalita je motiv, který se objevuje takřka v každé písni na desce,“ vysvětluje Ema Brabcová. „Představuju si procesy, co mají vertikální povahu a jsou naléhavé. Jsou to ty tělesné, které si asi každý dokáže představit, anebo ty netělesné – z podvědomí do vědomí, zaplavení emocemi, náhlé zamrznutí…“ dodává zpěvačka, jenž se představí vůbec poprvé v Hradci Králové.

https://khoiba.org/

Svoji snovou tvorbu, plnou zranitelných textů a syntetických i kytarových zvukových ploch okusí neopakovatelnou akustiku bývalého sakrálního místa i slovenské duo Waterbased, které tvoří zpěvačka a textařka Julls Miháliyová a kytarista a výtvarník Ľuboslav Krajňák. Po dvou letech intenzivní spolupráce dokončili debutové album Silent Regions reprezentující zjevný posun jejich tvorby směrem k mnohovrstvému temnějšímuu popu, který přináší posluchačům pestrou škálu emocí. Jemný zpěv a texty v osobní povahy, které Julls vytvořila ještě jako sólová interpretka během svého dlouholetého pobytu v Kodani, se dostávají do kontrastu se současným zvukovým designem obohaceným o elektronické elementy. Na produkování jejich albové novinky se podílela i známá jména česko-slovenské elektronické scény Jonatán Pastirčák (Isama Zing) a Ondřej Mikula (Aid Kid). Koncertní sestava je rozšížená o bubeníka Johna Clardyho z americké skupiny Tera Melos, jenž je doprovází na akustické bicí.

https://linktr.ee/waterbased

PŘEDPRODEJ:

https://connect.boomevents.org/cs/event/menu-presents-khoiba-support-waterbased-sk

Info http://www.menumusic.cz

9.4.2023