, 25. 5. 2023

KIN8 & KONZOOM: KaprKód

8SMIČKA – zóna pro umění, Humpolec, projekce

Film & večeře aka KIN8 & KONZOOM – prostě perfektní večer pro všechny. Přidali jsme ještě jeden chod, ať si tenhle gastro zážitek můžete vychutnat skutečně naplno.

Pětichodové menu od vynikajícího šéfkuchaře Jendy Kotrby servírujeme přímo v 8smičce, těšte se na lokální a sezónní večeři, na kterou budete dlouho vzpomínat. Večer zakončí oceňovaná dokumentární opera KaprKód. Přijďte si užít pohodu – s kamarády, s partnerem nebo jen tak. Těšíme se na všechny!

KIN8 představuje skvělé filmy, tentokrát se těšte na oceňovanou dokumentární operu, která objevuje rozporuplný příběh progresivního skladatele, experimentátora a prominentního komunisty Jana Kapra (1914-88), který byl téměř vymazán z oficiální paměti. V 50. letech se natolik proslavil propagandistickou hudbou, že byl oceněn jedním z nejvyšších vyznamenání tehdejšího východního bloku, Stalinovou cenou, tu v srpnu 1968 v reakci na ruskou invazi vrátil. Následoval doživotní zákaz uvádění jeho děl. Kapr v té době průběžně natáčel svůj život i svérázné hrané scénky na 8mm filmy. Tyto dosud nikdy nezveřejněné materiály ožívají v hravé rekonstrukci života po smrti, v níž se protíná paměť filmu, doby i Kaprovy hudby s příběhem nabývajícím mytologických rozměrů.

Večer začíná v 18:30 a je třeba si lístek zakoupit dopředu na GoOutu – v prodeji již brzy. V případě dotazů pište na mail info@8smicka.com. Cena celého večera je 888 Kč (jídlo + film).

25.4.2023