–23:30, 18. 8. 2023

KINO: RAMBO TRILOGY / all 3 a day

Kino petrohradská, Praha, projekce

Výjimečná možnost zhlednout 3 díly kultovní franšízy ?????, za jeden večer v Kině Petrohradská!

▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄

Sylvester Stallone v jedné ze svých nejznámějších rolí.

▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄

▄▀▄ Rambo: První krev – 18:00

Válečný veterán John Rambo hledá přítele, se kterým bojoval ve Vietnamu. V jednom malé městečku ho zastaví šerif Teasle a bezdůvodně ho vykáže z města.

Když Rambo neuposlechne, šerif jej odveze na policejní stanici, kde ho se svými muži začne týrat. Kruté zacházení připomene Rambovi mučení ve vietnamském zajetí, což v něm probudí instinkty bojovníka.

Rambo byl totiž příslušníkem elitních Zelených baretů a parta provinčních policistů, ani narychlo povolaná Národní garda mu rozhodně nemohou být rovnocennými soupeři. Nemají totiž proti „profíkovi“, cvičenému právě pro takový boj, žádnou šanci.

▄▀▄ Rambo II – 19:45

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin…

▄▀▄ Rambo III – 21:30

Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman.

▀ Stíhnětě si koupit lístek za 300 kč pro celou trilogii: kinopetrohradska.cz ▀

11.8.2023