, 25. 3. 2024

Komentovaná prohlídka výstavy Dom s Janou Šturdíkovou a Tomášem Pospěchem

Jana Šturdíková

Galerie Fotografic, Praha, nezařazeno

Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy Dom s její autorkou Janou Šturdíkovou a kurátorem Tomášem Pospěchem, která se uskuteční v pondělí 25. března od 19h v Galerii Fotografic. Jelikož výstava končí už 30. března, komentovka se ponese v uvolněném dernisážovém duchu.

Jana Šturdíková více než deset let fotografovala život předmětů v běžném funkcionalistickém domě postaveném v Bratislavě židovským architektem Alexandrem Skuteckým a konceptuálně mapovala historické i současné vrstvy architektury a bytového designu.

Jak celý projekt vznikal? Jaké bylo, zaklepat někomu na dveře s otázkou, zda si může vyfotit jejich kliky a zásuvky? Jak se vyvíjel design těch nejobyčejnějších předmětů? A jaké příběhy mohou vyprávět i ty nejmenší detaily? To a mnohé další se dozvíte příští pondělí v Galerii Fotografic!

Jana Šturdíková (*1983) vystudovala dramaturgii na VŠMU v Bratislavě, fotografii na VŠVU v Bratislavě a na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Vystavovala na festivalech Měsíc fotografie v Bratislavě či Mois de la Photo v Paříži a dalších výstavách na Slovensku a v zahraničí. Od roku 2015 dlouhodobě pracovala na rozsáhlém fotografickém projektu „Châteaux po našom“ o chátrajících zámečcích Slovenska, který byl publikován i ve formě úspěšné fotografické knihy. Její nejnovější projekt Dom vychází rovněž formou obsáhlé fotografické publikace.

www.janasturdikova.com

Vstupné dobrovolné | Další info:

www.fotografic.cz

| Těšíme se na vás!

19.3.2024