–21:30, 11. 4. 2024

křest katalogu Karíma Al-Mukhtarová LIST OF WORKS #001–126 a koncert Ireny a Vojtěcha Havlových

Pragovka Gallery, Praha, koncert, performance, výstava

Pragovka Gallery vás 11. dubna od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Karímy Al-Mukhtarové First Principles.

V rámci večera proběhne křest katalogu Karíma Al-Mukhtarová LIST OF WORKS #001–126, který obsahuje výběr prací autorky prezentovaných na výstavách od roku 2018 po současnost. Katalog je doplněn texty od Jiřího Davida, Mileny Dopitové, Adama Hnojila, Báry Alex Kašparové, Jiřího Kovandy, Jana Kudrny a Jana H. Vitvara.

Následovat bude koncert Ireny a Vojtěcha Havlových, kteří si pro prostor Pragovka Gallery připravili improvizovaný set na violoncello, vila da gamba, tibetské mísy a zvonkohry. Irena a Vojtěch Havlovi se řadí mezi nejvýznamnější tvůrce a interprety ambientní a alternativní hudby v České republice.

Večer zakončí komentovaná prohlídka výstavy First Principles s umělkyní Karímou Al-Mukhtarovou a kurátorem Janem Kudrnou.

PROGRAM VEČERA
18:00 doors
18:30 křest katalogu Karíma Al-Mukhtarová LIST OF WORKS #001–126
19:00 koncert Ireny a Vojtěcha Havlových
19:30 komentovaná prohlídka výstavy First Principles

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pragovka Gallery se nachází v přízemí 2. zálivu Pragovky. Objekt je od centra vzdálen 15 min. Metro B – Kolbenova, tram – Poštovská.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Projekt je realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, hl. m. Prahy, Státního fondu kultury ČR a městské části Praha 9. Mediálními partnery jsou ArtRevue, Radio Praha, Radio 1, Artmap, Proti šedi, GoOut.cz, Místní kultura, Jlbjlt.cz, Artalk.cz, Kdykde.cz
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
V souladu s nařízením EU o ochraně osobních údajů vás tímto informujeme, že akce bude fotograficky dokumentována. Účastí na této akci automaticky souhlasíte s uveřejněním fotografií na webu Pragovka Gallery a Facebooku a Instagramu Pragovka Gallery.

28.3.2024