, 9. 11. 2007

LES HURLEMENTS D´LÉO (Francie)

Divadlo 29, Pardubice, koncert

Hudba Les Hurlements d’Léo je energickým mixem akustického rocku, jazzu, punku, šansonu, javanské i východoevropské hudby..Vystoupením desetičlenné kapely Les Hurlements d’Léo z Bordeaux navazuje Divadlo 29 na úspěšnou sérii koncertů pořádaných ve spolupráci s Alliance Française Pardubice, v rámci níž jste již mohli slyšet např. skupiny Fantazio, Slonovski Bal, LaRéplik, Sergent Pépere nebo Les Touffes Kretiennes.

Hudba Les Hurlements d’Léo je energickým mixem akustického rocku, jazzu, punku, šansonu, javanské i východoevropské hudby. V obsazení kapely se objevuje kytara, housle, akordeon, kontrabas, trombon, saxofon, bicí a piano. Kapela Les Hurlements d’Léo vznikla v roce 1995 a je částečne složená z členů právě zmiňovaných LTF. Na začátku bylo dávné přátelství dvou zpěváků kapely R1 a Laula. První album Café des Jours Heureux vydala skupina v roce 1999. Deska skupině otevřela dveře na velké evropské hudební festivaly. Svoji pozici úspěšné a žádané koncertní atrakce si kapela upevnila i dalšími alby: La Belle Affaire, Ouest Terne z roku 2003 nebo živou deskou Hardcore Troubadours, kterou natočili HDL ve spolupráci s kapelou 17 Hippies.
Kapela má za sebou kromě koncertování ve Francii, Německu a střední Evropě také např. hraní v Rusku, Japonsku, USA, Africe, Kanadě a Austrálii, kde už absolvovala tři velká turné.

24.10.2007