, 29. 5. 2007

LIGER (AT) + DVA (CZ)

Fléda, Brno, koncert

Jeden ze dvou českých koncertů v rámci společného československého tour těchto kapel. Obě byly k vidění již na festivalu NEW NEW! 2006 a v květnu se vrací.

http://www.myspace.com/postfolk
http://www.myspace.com/hudba2Jeden ze dvou českých koncertů v rámci společného československého tour těchto kapel. Obě byly k vidění již na festivalu NEW NEW! 2006 a v květnu se vrací.

LIGER (AT)
Dino Spiluttini, Gernot Shaithauer

Když si odmyslíte elektronické dohrávky a decentní click´n´cut, výsledkem jsou inteligentní postfolkové písně nepostrádající
jak výrazné vokály, tak melodie. Zajímavostí je, že teprve 26-letý workoholik Spiluttini používá pseudonymy jako Duran Durandom, Bruspi či Yeah pretty boy a pod každým z těchto jmen produkuje a vydává jinou hudbu. Živá podoba projektu Liger je doplněna ještě o dalšího muzikanta-multiinstrumentalistu Gernota Shaithauera.

http://beatismurder.com/
http://www.myspace.com/postfolk

DVA (CZ)
On, Ona

Neobvyklá kombinace zdánlivě nekombinovatelného – beatbox, soundtrack, esperanto, cirkus, tango, šanson, akustické elektro, elektrické akusto a kapela a´capella – subtilní crossover pro 21.století – akustické nástroje a lidský hlas v kombinaci s elektronikou.
Pracovitost a hlavně neotřelé hudební cítění jsou největší devizou této talentované dvojice, která se během krátké doby zatoulala na koncerty až do Francie, letos jsou pozváni i do Moskvy a Petrohradu. V blízké budoucnosti plánují vydat regulérní lisované album, písní na to mají dost…

http://www.myspace.com/hudba2

17.5.2007