–22:00, 18. 7. 2023

LIVE: ̶V̶i̶a̶h̶ Aras

Petrohradská kolektiv, Praha, koncert

ENG below

▀▄▀▄▀▄ ᴜᴘᴅᴀᴛᴇ ▄▀▄▀▄▀

Přinášíme upřímnou omluvu, vzhledem k dočasným zdravotním okolnostem dnes Viah v Petrohradské kolektivu nevystoupí, ale připravili jsme pro vás překvapení, abychom vás nenechali na holičkách!

▀ Přijdte dnes na koncert Nielsa Arasa, v Praze usazeného francouzského hudebníka a specialisty na modulární syntezátory.

Zahlédnout jste ho mohli v bývalém pražského prostoru Noise.Kitchen a je členem projektu Project Germs či expandcollapse & Aras. Ve vlastní tvorbě se pohybuje mezi experimentální a klubovou elektronikou. Mistr táhlých dronů a hypnotických arpeggií.

ENG

We bring our sincere apologies, due to temporary health circumstances Viah is not performing today at Petrohradská kolektiv, but we prepared a surprise show to not to leave you hanging!

Niels Aras, Prague-based French musician and specialist on modular synthesizers, will perform LIVE for you today at 19:30!

You could have spotted him in former Prague space Noise.Kitchen and he is a member of Project Germs and expandcollapse & Aras. His solo music oscillates between experimental and club music. Master of slow drones and hypnotic arpeggios.

YT: https://www.youtube.com/watch?v=Br114HrGpYE

▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀

*:・= ENG below = *:・

Viah je pražská dívčí electro-popová kapela (někdy jako duo, někdy jako trio). Jsou nepředvídatelné, neuchopitelné a zdá se, že jsou neustále v pohybu. S jejich energickým vystoupením vás obvykle nenechají stát v klidu, ovšem tentokrát v Petrohradská kolektiv očekávejte spíše klidnější ambientní přístup k jejich zvukovému světu.

*:・= ENG = *:・

Viah is a Prague-based electro-pop girl band (sometimes duo, sometimes trio). They’re unpredictable, ungraspable and they seem as if they’re constantly on the go. With their energetic performance, they usually don’t let you keep on your toes, but this time at Petrohradská kolektiv, expect a more soothing ambient approach to their sonic world.

??????? ???????

bc: https://viah.bandcamp.com/track/apocalypse

࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏

Léto a podzim na dvoře Petrohradská kolektiv s cyklem živých koncertů, se zaměřením na současnou hudební produkci. Má za cíl představit různorodost a kvalitu české alternativní scény napříč širokým žánrovým spektrem od elektroniky, přes pop až ke country. Dramaturgického vedení se zhostil již čtvrtým rokem Mojmír Měchura, hudební producent, tvůrce scénické a filmové hudby a člen pražského kolektivu Wrong.

Summer and fall in the courtyard at Petrohradská Kolektiv will be a showcase of live acts with the focus being on contemporary music production. We will present a broad variety of quality acts from the Czech alternative scene, ranging in genre from electronics, to pop, to country. Dramaturgy oversight will be handled in the fourth year by music producer, scenic and film music composer and member of music promoters collective – Wrong- Mojmir Mechura.

࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏࿏

Kontinuální činnost Petrohradská kolektiv je finančně podpořena v roce 2023 Ministerstvem kultury ČR,

Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Prahy 10.

The continuous activity of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2023 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Prague City Hall and the Prague 10 Municipality.

9.7.2023