, 31. 10. 2007

Markéta Baňková / Lyrický zvuk techniky

DigiLab, Praha, performance, projekce, výstava, workshop

Experimentátorka Markéta Baňková v roce 1997-9 vytvořila první český netart Mesto.html a později New York City Map. V retrospektivní přednášce *Lyrický zvuk techniky* představí svou netartovou i animovanou tvorbu, film Smysly života, website Scribble a uvede specifická média netartu vůbec.

Přednáška je veřejná a on-line vysílána na internetu na http://dl.avu.czDigitální laboratoř AVU v Praze letos nadále pokračuje v retrospektivních přednáškách mladých výtvarných umělců a teoretiků.

Experimentátorka Markéta Baňková v roce 1997-9 vytvořila první český netart Mesto.html a později New York City Map. V retrospektivní přednášce Lyrický zvuk techniky představí svou netartovou i animovanou tvorbu, film Smysly života, website Scribble a uvede specifická média netartu vůbec. Kromě toho popíše i podmínky, v níchž tyto projekty vznikají a jak fungují v mezinárodních souvislostech. V závěru se autorka dotkne problematiky přesunu prezentací autorských prací z galerií na web a i stále více diskutabilních hranicích výtvarného umění v souvislosti s novými technologiemi.

Přednáška je veřejná a je on-line vysílána na internetu na http://dl.avu.cz

Podpořeno a spolupracují: KOKO, VVP AVU v Praze, Městská část Praha 7, Cesnet a Ateliér

25.10.2007