, 20. 9. 2023 ~ , 30. 11. 2023

Monika Chlebek

HIDDEN Bořivojova, Praha, výstava

S radostí oznamuji vernisáž 5. výstavy v HIDDEN Bořivojova (série Close enough), která představí díla polské malířky Moniky Chlebek.

Vernisáž proběhne 20. září v 18:00! Výstava je součástí festivalu SUMO.

Polská umělkyně Monika Chlebek čerpá své témata ve svém každodenním životě a okolí. Intuitivita a smyslnost jsou dalšími charakteristickými rysy její práce společně se specifickým způsobem rámování motivů, který stal charakteristickým znakem. Motivy jsou prezentovány fragmentárně, ve velkých záběrech, bez zbytečných ozdob. To divákovi poskytuje pocit neobvyklé blízkosti s portrétovaným modelem, dojem hlubokého pohledu do očí jiné bytosti a okamžiku mystického spojení s ní.

Cyklus, jehož je Monika Chlebek součástí, nese název „Close enough“ a příznačně by mohl klidně sloužit jako název samotné výstavy Moniky Chlebek.

Join us for the opening of the 5th exhibition at HIDDEN Bořivojova (Close enough series) featuring works by Polish painter Monika Chlebek.

Mark your calendars for September 20th at 18:00! The opening is part of the SUMO festival that HIDDEN is a part of SUMO festival.

In Monika’s paintings, she captures her subjects in a fragmented manner, often in close-up shots, devoid of unnecessary embellishments. This approach creates a profound sense of intimacy between the viewer and the subject.

The series Monika exhibitions is part of is titled ‚Close Enough,‘ and fittingly, it could easily serve as the name for Monika Chlebek’s exhibition itself.

13.9.2023