, 12. 9. 2006 ~ 17. 9. 2006

MOVING STATION 06

Moving Station + Garáže Milenium, Plzeň, divadlo, tanec

Již po šesté je pro Vás v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni připraveno zajímavé divadelní menu a kromě Otevřeného komunikačního prostoru Moving Station na Jižním Předměstí Plzeň se letos (po loňské zkušenosti s pivovarem Světovar) rozšířilo o Garáže Mostu Milenia, dosud nešťastný prostor hledající svůj smysl.Milí přátelé,

již po šesté jsme pro Vás v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni připravili zajímavé divadelní menu a kromě Otevřeného komunikačního prostoru Moving Station na Jižním Předměstí Plzeň se letos (po loňské zkušenosti s pivovarem Světovar) rozšířilo o Garáže Mostu Milenia, dosud nešťastný prostor hledající svůj smysl.
Ariadninou nití letošní Hemžící se zastávky je motiv odcházení a opuštění. Naše práce si získala v českém alternativním divadle svůj respekt, a proto si můžeme dovolit uvést například na produkci LaS Company (Kristýna Lhotáková a Ladislav Soukup) nebo nejvýraznější čin politického divadla v Čechách divadelního punkera Miroslava Bambuška (Útěcha polní cesty). Vedle razantních akcí si na své jistě přijdou ti, kteří se těší jemností divadelního detailu (Tužba Anny Synkové a Daniely Klimešové) nebo inspirujícím hledáním vztahu divadla a technologií (XXL Theatre). Lákavým jistě bude setkání s Farmou v jeskyni (Čekárna), držitelem ceny Alfreda Radoka. Pro nás je toto představení zajímavé i tím, že jeho základ vznikal při práci v podobném prostoru, revitalizované stanici Slovenských drah Žilina-Zarečie, kde vzniklo podobné centrum alternativní kultury (Stanica) jako je náš „Jižák“.Letošní tvůrčí dílnu (Duše není kámen) připravilo divadelní společenství tyan a její prezentaci uvidíte poslední festivalový den za pět dvanáct. Ta symbolika je právě letos veliká, na podzim bude budova nádraží Jižní předměstí vydražena a projekt Moving Station v současné podobě může být poslední.
Ale nezoufejte, festival je před námi, festival jede, FANDÍME DIVADLU a „Jižák“ je stále HEMŽÍCÍ SE ZASTÁVKA!

Přijďte, rádi se s vámi potkáváme,

Váš Johan

JOHAN, centrum pro kulturní a sociální projekty
JOHAN, Centre for cultural and social projects
DPL Havířská 11, Plzeň, 301 00, Czech Republic
email: johan.c[at]seznam.cz
www.johancentrum.cz

31.8.2006