, 13. 4. 2023 ~ , 13. 5. 2023

Nožička a Wohryzek

Jan Trakal

Xao, Praha, výstava

V galerii Xao představujeme výstavu pražského ilustrátora a známého řemeslníka Honzy Trakala. Hlavním tématem výstavy jsou ilustrace ke dvěma knižním titulům. Jedním z nich je dětský román Nožička a Wohryzek od Marka Tomana (Baobab, 2022), který se odehrává v Praze a blízkém okolí. Tužkové a grafitové ilustrace s dobrodružnou atmosférou dvacátých let.

Druhým je kniha I já se toulal ulicemi Manhattanu (Kant, 2020), která je ilustrovaným průvodcem dějinami New Yorku. Koláže z akvarelů, lepící pásky a pastelek. Výstavu doplní šaty a objekty z dílny Aloise Ficka, kterou Honza několik let provozuje na Malé Straně.

***

We are presenting the exhibition of Prague based ilustrator and well known craftsman Jan Trakal. Main exhibits are series of illustrations of two books. First is children’s novel Nožička a Wohryzek by Marek Toman (Baobab, 2020) which takes place in Prague and its surroundings. Pencil and graphite illustrations with an adventurous atmosphere of the twenties.

The second title is I já toulal se ulicemi Manhattanu (Kant, 2020) is an illustrated guide through the history of New York. Mainly aquarelle collaged with pencils and paper tapes. The exhibition will be complemented by clothes and objects from the workshop of Alois Ficek, which Honza has been running for several years in Malá Strana.

4.4.2023