, 21. 6. 2023

Od rekvizity k loutce a zpět

Jakub Forvalčný

Národní dům, Ústí nad Labem, workshop

Zveme vás na divadelní workshop pohybu, herectví a animace s Jakubem Forvalčným.

Rozšíříme a prohloubíme možnosti, jak používat a vnímat objekty, které se mohou objevit na jevišti společně s námi. Každá věc, tělo nebo jeho část s sebou nese jistou energetickou kvalitu a my si ukážeme, jak využít její plný potenciál. Jak používat naše vědomí k přesouvání ohniska dění a manipulaci divákovy pozornosti.

Lektor: Jakub Forvalčný je performativní umělec, který vystudoval herectví na pražské Divadelní Fakultě Akademie Múzických Umění / DAMU, a jenž pracuje na volné noze. Jeho profesí je prezentace rozsáhlého autorského repertoáru sestávajícího ze sólových i skupinových divadelních a kabaretních výstupů, rodinných představení, koncertů, interaktivních prostorových her nebo slam poetry… dále je autorem několika scénářů pro ČT a ČRo Vltava, stojí za režií autorských inscenací v tuzemsku i zahraničí a vede herecké dílny jevištní práce s objektem a improvizace. Je zpěvákem a textařem kapely Střídmí klusáci v kulisách višní.

• POZORUJ – přesuň všechnu pozornost k objektu, který sis vybral a najdi kvality, které ti nabízí

• OSAHEJ SI HO – popadni ho a zkoumej: co umí? jak se chová? z čeho je a jak se s ním manipuluje?

• HRAJ SI JAKO DĚCKO – vrať se do dětství, kdy bylo jedno, s čím si hraješ; cokoli se mohlo stát čímkoli, fantazie neměla hranice; zkusíme se na chvíli vrátit do času bezelstné hry

• OBJEKT A TĚLO – jak k sobě patří, jak se ovlivňují, symbióza svalů a snů

• REKVIZITA NEBO LOUTKA – život a smrt ve světě neživého, animace a rigidita

• ZÁZRAKY LOUTKOHERECTVÍ – jak ušetřit miliony na speciálních efektech metodou oplodňování fantazie:-)

Workshop se bude konat v Národním domě 21. 6. od 16.00 do 20.00 hodin. Přineste si pohodlné oblečení a boty vhodné ke cvičení.

VSTUPNÉ JE ZDARMA

Svá místa si rezervujte na gef.cz

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z nástroje Next Generation EU.

6.6.2023