, 8. 2. 2024 ~ , 24. 3. 2024

Omlouvámesepardón: Prototypekla!

Omlouvámesepardón

Galerie XY, Olomouc, výstava

8. února zahajujeme výstavou a zároveň znovu veřejnosti otevíráme Galerii XY po stavebních úpravách našeho domu na Dolním náměstí v Olomouci. Připravili jsme si pro vás proto něco exkluzivního – interaktivní výstavu pro celou rodinu aka všechny věkové kategorie: Prototypekla!

Omlouvámesepardón: Prototypekla!
vernisáž: 8. 2. 2024, 18:00
výstava: 9. 2. – 15. 3. 2024 / prodlouženo do 24. 3. 2024
kurátor: Alexandr Jančík
Galerie XY

Omlouvámesepardón, jehož osazenstvo specializující se na scénografické, technologické, výtvarné a performativní aktivity a zejména vášnivé kutilství se zabývá především architekturou, instalacemi a jejich realizací, působí na domácí scéně teprve pátým rokem, přesto je jeho kariéra v rámci uměleckých participací napříč všemi žánry poměrně strmá.

V rámci dnes již desítek událostí a projektů v různých institucích (např. Lukovská jizva, PAF, AFO, Galerie XY, Atrium Žižkov, Vlastivědné muzeum Olomouc, Meetfactory Praha, Galerie Villa Pellé), na kterých se kolektiv podílel, se jedná o první samostatnou výstavu. Nezapře v sobě principy práci Omlouvámesepardón vlastní: kulturu DIY (do-it-yourself – „udělej si sám“), kutilství a přitom precizní výsledky, jež okouzlují čitelnou poetikou a originálním instalačním řešením. „Čistá práce.“

Omlouvámesepardón je kolektiv scénografů, techniků, výtvarníků, ředitelů, performerů, programátorů, a hlavně vášnivých kutilů, kteří se zabývají především architekturou, instalacemi a jejich realizací se vším všudy. Od roku 2019 spolupracují například s festivaly Lukovská jizva, PAF, AFO, Galerií XY, Galerií PAF, Atrium Žižkov, Vlastivědné muzeum Olomouc, Meetfactory, Galerií Villa Pellé a mnoha dalšími.

www.xyolomouc.com

V době konání divadelních představení je výstava ztlumena.

25.1.2024