, 13. 5. 2023

Performative lecture: Cis Penance LIVE!

No Fun Collective, Zoyander Street

etc. galerie, Praha, performance, přednáška, výstava

Srdečně zveme na performativní přednášku Zoyander Street a dernisáž výstavy No Fun III: Trans*grese v sobotu 13. května od 18h!

Zatímco se opět diskutuje o tom, zda by se v České republice měly konečně zakázat nucené kastrace trans* lidí, všichni*všechny si uvědomujeme, že tím boj nekončí. Podle nejnovějšího průzkumů se absolutní většina trans* lidí pravidelně setkává s diskriminací. Kombinace odepírání toho, co potřebujeme, společně s neustálým stáváním se, uvrhla mnohé z nás do něčeho, co Patience Newbury nazývá cissexistickým pokáním. Hra Cis Penance od Zoyander Street zpovídá trans* lidi ve Velké Británii a její představení LIVE poslouží jako vstupní bod do moderované debaty o tvorbě her, temporalitách, soucitu a trans* životech.

Zoyander Street je handikepovaný neuroqueer umělec a výzkumník, který žije v jižním Yorkshiru, v postindustriálním vnitrozemí země, která je v současnosti známá jako Spojené království. Ve své praxi se zaměřuje na videohry, ale zahrnuje i další formy mediálního umění a (zne)užití technologií, přičemž se pokouší o nelineární vyprávění, které dokáže vynést na povrch nejednoznačnost a umožňuje nepořádku zůstat nepořádkem. V rámci etnografického a historického výzkumu vytváří od roku 2015 lo-fi glitchové hry a vlastní hardware pro festivaly, galerie a muzea, přičemž pracuje s interakčním designem k využití expresivního potenciálu participace publika.

VSTUP ZDARMA / V ANGLICKÉM JAZYCE

Projekt byl finančně podpořen hl. městem Praha, Státním fondem kultury ČR a Ministerstvem kultury ČR.

6.5.2023