, 11. 4. 2023

RADIOAKTIVITA KOLEM NÁS A V NÁS

Ing. Evžen Novák, MBA

Olga, Praha, přednáška

Věci nejsou vždycky tím, čím se zdají být, jak naznačuje i právě probíhající výstava PERIFERNÍ VIDĚNÍ. Její autoři jsou velmi potěšeni, že pozvání přijal Ing. Evžen Novák, MBA, jenž působí jako badatel v Centru výzkumu Řež a pronese přednášku na téma radioaktivity v běžném životě – RADIOAKTIVITA KOLEM NÁS A V NÁS, ANEB RADIOAKTIVITA DOBRÝ SLUHA, ZLÝ PÁN. Stručné pojednání o záření, jímž jsme obklopeni a prostoupeni a jehož přítomnost si vlastně vůbec neuvědomujeme, ačkoliv je dost pravděpodobné, že bez jeho působení bychom jako lidský druh možná ani nevznikli. Nebude chybět praktická ukázka měření radioaktivity běžných materiálů přímo v prostoru Olga.

Je možné přinést si s sebou starší budíky s ciferníky, které v noci světélkují, nebo nějaké draselné hnojivo nebo neznámé kameny sebrané zejména v Krušných horách atd.

Hlavní ambicí galerie je zpřístupnění současného umění širšímu publiku, stejně jako zaplnění prázdného místa na galerijní mapě a přizvání umělecké scény do lokality pražských Strašnic.

Prostor Olga je otevřen pro veřejnost pravidelně každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hod. Výstavu můžete navštívit i během doprovodných akcí (via @prostorolga). Nebo po domluvě na telefonu 777 557 828.

https://www.bubahof.com/cs/olga/

Činnost galerie Olga je realizována s podporou MČ Praha 10, Magistrátu HMP a MK ČR.

7.4.2023