, 28. 8. 2007

RECYCLIT night with TO MY BOY (UK)

Bordo, Praha, koncert

RECYCLIT NIGHT WITH TO MY BOY (UK) + SPORTO (CZ)

Další pokračování pravidelné hudební RECYCLIT night 28/08 v klubu BORDO bude tentokrát ve znamení nu rave. Hudební vlny, která se právě valí Evropou. Zvuk beatů, electra a živých kytar nenechá nikoho klidným…. A Čechám se nemohl nevyhnout… )
Prošvihli jste Ferdinandy před lety? Tak neprošvihněte nový objev z britských ostrovů, vycházející nurave hvězdy, předkapelu Shitdisco, liverpoolské chlapce TO MY BOY (UK)!
Přijďte, už se nejspíš v brzké době do Prahy nevrátí… .)TO MY BOY (UK) jsou dva kluci z Liverpoolu, s docela obyčejnými jmény, Sam White a Jack Snape, dva vaši kámoši. Kluci jsou to mladí, a už stačili hrát před Interpol a předskakovat na tour Shitdisco.

Tohle je jedinečná příležitost zažít novou kytarovou scénu naživo, a to dokonce v Praze. První vlaštovka…..

LINX:
http://www.myspace.com/tomyboy

http://www.myspace.com/recyclit
http://www.recyclit.tk

RECYCLIT NIGHT WITH TO MY BOY (UK) + SPORTO (CZ)

Další pokračování pravidelné hudební RECYCLIT night 28/08 v klubu BORDO bude tentokrát ve znamení nu rave. Hudební vlny, která se právě valí Evropou. Zvuk beatů, electra a živých kytar nenechá nikoho klidným…. A Čechám se nemohl nevyhnout… )
Na RECYCLIT party 28/08 v klubu BORDO vystoupí liverpoolské duo TO MY BOY (UK), které je jedním z nejzásadnějších hudebních objevů roku. TO MY BOY jsou představiteli současného electro zvuku ostrých kytar, které jsou postaveny na silném tanečním základu. Nu rave jak se patří. Casio s beaty na všechny způsoby. Rovněž reflexe nedávné hudební historie. Sam White a Jack Snape, jak sami říkají, se však více než být součásti nějaké scény, soustředí především na to psát silné písně s poselstvím pro posluchače. Nejenom díky svému pravidelnému supportování britským SHITDISCO či vystoupení s kytarovými legendami INTERPOL, se kapele TO MY BOY dostalo uznání i od mnoha respektovaných médií včetně NME či Dazed & Confused.
Velmi krátce po vydání jejich povedeného debutového alba Messages, tak budou mít Čechy jedinečnou příležitost být u toho nejčerstvějšího, co nyní britská scéna nabízí.
Buďte tam i vy… .)
Večer navíc zahájí velká naděje české elektronické scény, electropopový dvoučlenný projekt SPORTO, jejichž odvážná tvorba je v mnoha ohledech u nás doslova neslýchaná.
Vystoupením TO MY BOY spolu se SPORTO na srpnové RECYCLIT party se Praha pomalu stává součástí soudobé evropské scény a večer v klubu BORDO tak bude jistě jednou z nejzajímavějších klubových událostí závěru léta.
Alespoň jeden důvod proč se těšit na konec prázdnin.
2 + 2 = 5
LET`S DANCE!

R. E. C. Y. C. L. I. T.

The theme of the next RECYCLIT NIGHT at CLUB BORDO in Prague is nu rave, the music wave that is sweeping across Europe. The sound of beats, electro and live guitars will have everyone on their feet.

On Tuesday, August 28, Recyclit presents Liverpool duo TO MY BOY (UK), one of the most crucial music discoveries of the year. To My Boy represents a fresh electro sound of sharp guitars built on a strong dance platform: nu rave as it should be. Casio beats of all kinds influenced by the rhythms of the’80s and ’90s.
To My Boy members Sam White and Jack Snape say their focus is more on writing strong melodies with lyrical messages than being a part of some scene.
The band’s reputation has been confirmed by praise from the likes of NME and Dazed & Confused. White and Snape are just 20 years old, but already they have gone on tour with Shit Disco and concerted together with guitar legends Interpol.
To My Boy’s debut album, Messages, came out this summer and has met with instant success. Now Prague has the chance to see the newest rising stars of the British scene.
As a bonus, Czech electro-pop duo SPORTO will open the evening with some refreshingly unique work.
Recyclit’s combination of To My Boy and Sporto is set to be one of best club events of the summer — one reason to look forward to the end of the holidays. So, let’s dance!

2+2=5

————–

TO MY BOY (UK)
TO MY BOY, dva vaši kamarádi, Sam White a Jack Snape, jsou čerstvou hudební senzací z ostrovů. Dobré renomé si TO MY BOY získali hlavně díky debutovému albu Messages, které je silné svým nezaměnitelným casio soundem, tepajícím do rytmických kytar. Celé beatově zabalené programovanými bicími. Na albu Messages se mísí převážně osmdesátky, již také devadesátky, pozustatek britských indie a originální electro, s vlivy soucasného nu rave synthkytarového zvuku. A to vše od dvou kluků, kterým je dohromady kolem 40. Messages jsou tak plné inteligentních hitů, které vás rozhodně nenechají jen postávat, s texty odkazujícím k probhající technologické revoluci. Btw. ty Cure tam najdete také…)
Po vydání alba letos v červnu se TO MY BOY rovněž pravidelně objevují po boku SHITDISCO, dnešních electro kytarových ikon. TO MY BOY si za svoji krátkou existenci vysloužili respekt a řadu pozitivních reakcí britského hudebního tisku. Na svých stránkách se vracejí k odkazům vlastními remixy britských KLAXONS či akustičtějších ZUTONS. Zajímavostí na závěr je, že základ samotného alba vznikl za pomocí veškerých dostupných lo-fi metod přímo u TO MY BOY doma.
Anyone can, kids…..
TO MY BOY živě tak slibují velký zážitek, v podobě naprosto současného beatového zvuku kytarovek.
A i kdyby, přinejmenším vás tím roztancují. Vzpomínáte na Franz Ferdinand nebo LO-FI-FNK?
Nepropásněte TO MY BOY…)

http://www.myspace.com/tomyboy

SPORTO (CZ)
Večer zahájí naděje české elektronické scény, electropopový projekt SPORTO, kteří ve své hudební produkci rovněž nebojí jít za hranice žánrů. Duo SPORTO tvoří ex zpěvák skupiny Ememvoodoopöká Bourek a šampón, alias Shop Assistant. Hudba je to zajímavá, rozmanitá, leckdy až nostalgická, postavená na paralelním použití elektroniky a jednoduchých beatů. Jejich příjemné skladby nepostrádají hravost ani inteligentní melodie, a jsou doplněny o anglické texty. Sporto se vyvíjejí, a jednotlivé chytlavé skladby vytváří různorodou sbírku nálad. Zkrátka, poslechněte si tracky, které mají na svém webu, a pochopíte, že se rozhodně jedná o jeden z nejoriginálnějších čerstvých počinů v Čechách. Po starších remixech pro EOST, Ivu Fruhlingovou, OTK a dalších, po mnoha myspace releasech, internetovému vydání singlové kompilace Friday is techno na labelu Starcastic se doufejme SPORTO chystají vydat regulérní debutové album.
Máme se na co těšit.

LINX:
http://www.myspace.com/sportosupermusic
http://www.starcastic.cz

28.7.2007