ars morta universum uvádí SCORN (uk) ambient-dub http://www.mickharris.net + TÁBOR RADOSTI (cz) dark-ambient industrial http://www.taborradosti.com + M.A.C. OF MAD (cz) electronica violence http://www.macofmad.info + DJ MALDOROR (usa) electronic chill-beatsars morta universum uvádí SCORN (uk) ambient-dub http://www.mickharris.net + TÁBOR RADOSTI (cz) dark-ambient industrial http://www.taborradosti.com + M.A.C. OF MAD (cz) electronica violence http://www.macofmad.info + DJ MALDOROR (usa) electronic chill-beats
Bordo, Vinohradská 40, Praha 2 Spojení: metro A, C – Muzeum, tram 11 – zastávka Vinohradská tržnice
Vstup: 250 Kč/10 Euro
Info a rezervace: http://www.arsmorta.org, ars.morta[at]tiscali.cz
Program:
19 – 20 h M.A.C. OF MAD
20 – 21 h TÁBOR RADOSTI
21 – 23 h SCORN
23 – 3 h DJ MALDOROR
MICK HARRIS z legendárních Napalm Death se vrací po více než deseti letech do Prahy. Neúnavný experimentátor a zvukový kouzelník přijíždí se svým sólovým projektem SCORN a na koncertě představí nové skladby z právě dokončeného alba Didn’t Ask To Be Here. Legenda temnějšího ambientu a dubu má na svém kontě mnoho beatově hutných, ale striktně downtempových alb (např. Evanescence, Gyral, Logghi Barogghi) a velké množství kolaborací s jazzmany (stále je členem Zornova experimentálního jazz-dubcoreového seskupení Painkiller, spolupracoval s Billem Laswellem) i špičkou ambientní scény (P. Namlookem, N. Ayersem atd.). Scorn založil Mick Harris v roce 1991 se záměrem vytvořit valivý a hypnotický drum and bass, což se mu pomocí dunivých subbasů, éterických zvuků a hutných beatů dokonale podařilo. Probádal tak dosud nedotčená hudební teritoria a postupně definoval svět ambientního dubu. Za velice krátkou dobu se Scorn stal avantgardní ikonou post-rockové a izolacionistické estetiky, př ičemž rozvinul ambient-industrial a dub do extrémních, individualistických poloh. Do dnešního dne vydal Mick Harris více než 20 titulů, přispěl na více než 100 kompilací a nespočet remixů. Svým duchem a tvorbou spojuje mnoho hudebních žánrů a scén. Živá vystoupení Scorn jsou výjimečným zážitkem.
Info: http://www.mickharris.net
Poslech: http://www.emusic.com/artist/10559/10559969.html
Pražský koncert SCORN doprovodí české postindustriální duo TÁBOR RADOSTI. Oficiálně vzniklo v roce 1995, publiku se představilo o dva roky později na industriálním festivalu v Telči s pásmem „1984“. Krátce nato se formace začala koncepčně věnovat novým hudebním technologiím na analogově-digitální bázi. V roce 2001 vzniká debutové CD Tábor Radosti s uhrančivě strohou kompozicí a mysteriózním vokálním projevem. Druhé album Hávamál z roku 2003 již nese všechny znaky současné tvorby – nádech rituálu, počítačově modulovaný recitativ, náladotvorné plochy protkané nápaditými rytmickými sekvencemi. V roce 2006 pak české vydavatelství Epidemie Records vydalo třetí album Lamat, které dále manifestuje víru v neomylnost kosmických cyklů. Zvuková teritoria jsou propracovanější, vnitřní architektura skladeb je obohacena orchestrací a bohatým aranžmá. Tábor Radosti dozráli do pozice absolutní domácí dark-elektronické špičky.
Info: http://www.taborradosti.com
Večer zahájí pražská legenda, „maximální přípustná koncentrace šílenství“ M.A.C. of MAD. Pro tvorbu této původně industriálně-death metalové formace (zformované na základech domácí industriální legendy Střední Evropa) je nyní typické propojování grindcoreově–metalového základu s elektro–breakcoreovými prvky a hlukovými samply. M.A.C. of MAD v živém provedení, toť monotónní strojová kakofonie kytar v čele s nejhlubším hrdelním vokálem. Videoprojekce s výjevy hromadných sebevražd, pornografických scén či lidských anomálií je bizarní koláží od A do Z. Info: www.macofmad.info O pozdní noční rytmy se postará DJ MALDOROR, jehož hudební cítění v mnohém utvářela sanfranciská industriální scéna na přelomu 70. a 80. let. Počátky jeho produkce jsou v první polovině 90. let spjaty s vysíláním rozhlasové stanice KWVA 88.1 FM v Eugene ve státě Oregon. Pravidelnou relaci Psychic Surgery, kterou DJ Maldoror vedl, označil nejmenovaný časopis za „…hudbu, z níž vám budou krvácet uši.“ Zároveň se připojil k sound systému SIN (Sound Intergrated Nation) a podílel se na mnoha hudebních akcích na severozápadě USA, včetně mnoha undergroundových fetiš večírků. SIN se pro mnohé stal způsobem jak posluchače hudbou nejen potěšit, ale i vytrhnout ze stereotypního rytmu každodenní strnulosti. Další zkušenosti získával Maldoror jako rezidentní DJ v klubu Nexus. V současnosti pokračuje v produkci v zemích na obou stranách Atlantiku; svým unikátním mixem EBM, industriálu, ambientu a silové elektroniky inspiruje další svaté a hříšníky na mnoha temných místech.
Info: http://www.pragueindustrial.org