, 9. 10. 2006

SPERM CINEMA uvádí: Antenna UK vol. 1, The Worst of Hip-hop vol. 1, No-budget, All Is Full Of Love

Palác Akropolis, Praha, projekce

Antenna UK vol.1 nabízí nejnovější hudební videoklipy britských režisérů.
The Worst of Hip-hop vol. 1, No-budget a All Is Full Of Love jsou klipové bloky kurátorované lidmy ze Sperm Festivalu.Antenna UK vol. 1
Antenna UK vol.1 nabízí nejnovější hudební videoklipy britských režisérů. Velká Británie má výraznou reputaci jako země s obrovským tvůrčím potenciálem v literatuře, umění a hudbě. V současnosti je známa také jako centrum režisérů, jejichž tvorba určuje světové trendy. Antenna UK vol.1 nabízí nejnovější hudební videoklipy britských režisérů na hudbu skupin jako Chikinki, Architecture in Helsinki nebo LCD Soundsystem. V části nazvané Profil se zaměříme na práci jednoho režiséra nebo jako v tomto případě na skupinu čtyř tvůrců skrývajících se pod excelentní londýnskou značkou Shynola s klipy mj. pro Radiohead, The Rapture nebo Blur. Projekce uvedena ve spolupráci s British Council. Pražská premiéra!
Délka: 73min

The Worst of Hip-hop vol.1
Pojem ego neboli „já“ se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální a pudové a je vědomé i nevědomé a výsledkem jeho činnosti je naše chování. Hip hop vznikl v USA na konci 70. let v černošských ghettech, kdy na dávných parties z hudby pouštěli a spojovali pouze rytmické části. V 90. letech se stal popem. Tento rok strejda Busta zmlátil teenagera, jenž omylem spadl na kapotu jeho auta.
Kurátor: David Beránek
Délka: cca 50 minut

No-budget
„Málo peněz“ nemusí nutně znamenat „špatně“. Není potřeba se široce rozepisovat o tom, že dobrý nápad předčí sebenákladnější produkci, škoda papíru. Přijďte se podívat na názorné ukázky.
Kurátor: Michal Brenner
Délka: cca 40 minut

All Is Full Of Love
První klipový blok věnující se tématu lásky, vzniknuvší pro Sperm Festival 2006, kde pro velký zájem nebylo lehké shlédnout celý program Sperm Cinema stage. Dnes již klasické klipy jako The Sound Of Big Babou od Laurenta Garniera nebo „přesný“ klip All Is Full Of Love od Bjork, který dal celému bloku jméno, přes lehce divné video Take Me Baby od Jimiho Tenora až třeba po magické Image Of You od Red Snapper. Láska jako zdroj.
Kurátor: David Beránek
Délka: cca 35 minut

http://www.movefest.info
http://www.sperm.cz

27.9.2006