, 11. 10. 2006

SPERM CINEMA uvádí: Microscope Sessions 2.0, The Eeternal Return, Trash Aesthetics, Forward & Rewind & Stop

Palác Akropolis, Praha, projekce

Label DS-X z Drážďan se dlouhodobě věnuje vydávání a propagování experimentální elektronické scény, na Sperm Cinemě v rámci Move Festivalu bude prezentováno velmi zajímavé DVD Microscope Sessions 2.0.
The Eternal Return, Trash Aesthetics a Forward & Rewind & Stop jsou klipové bloky kurátorované lidmy ze Sperm Festivalu.Microscope Sessions 2.0
DS-X z Drážďan se dlouhodobě věnuje vydávání a propagování experimentální elektronické scény, na Sperm Cinemě v rámci Move Festivalu bude prezentováno velmi zajímavé DVD Microscope Sessions 2.0. DVD je vyvrcholením koncertní série stejného názvu, dokumentuje 17 exkluzivních kooperací zvukových a vizuálních umělců do jednoho kompaktního symbiotického celku.
Délka: 90 minut

The Eternal Return
Funkci popisu věcí dotýkajících se bytí, původu a podstaty světa mohou plnit také mýty, symboly a rituály. A to přestože jsou tyto cyklické koncepce dnes již prakticky vytlačeny myšlenkou lineárního plynutí času a vírou v neomezený vývoj a pokrok. Zkusme se tedy ponořit do jiného, i když dobře známého archaického světa. Kurátor:
Kurátor: David Beránek
Délka: cca 50 minut

Trash Aesthetics
Nalíčené modelky, silné auta a vypiglované 3d animace … tak takhle rozhodně ne! Opačným směrem, k záměrné dekompozici a destrukci obrazu se vydává stále víc videotvůrců.
Kurátor: Michal Brenner
Délka: cca 25 minut

Forward & Rewind & Stop
Pohyb a jeho formy a deformace jako vyjadřovací prostředek. Brzy učebnicová klasika Coldcut & Hextatic a jejich přírodní samply v klipu Natural Rhythm nebo čistě technologické Phon.O a klip Top Da Shotblocka? Pohyb „postprodukční“ u All Seeing I a jejich The Beat Goes On nebo pohyb „přirozený turntablistův“ u 3 MCs And 1 DJ od Bestie Boys? Či snad pěkně celé pozpátku jako Drop od Pharcyde? Takže: v menu se pohybuješ šipkami (forward & rewind). Vypnutí a zapnutí přístroje jde přes dlouhé zmáčknutí stop tlačítka. Chce to trochu času ale funkce forward & rewind & stop jsou snad nyní již jasné.
Kurátor: David Beránek
Délka: cca 45 minut

http://www.movefest.info
http://www.sperm.cz

27.9.2006