, 24. 10. 2007

Titěrná piplačka

Kavárna Trojka, Brno, koncert, nezařazeno, projekce

koncert:
Cabowitz + Popcorp

interaktivní instalace, objekty a digitální tisky:
Standa Filip – pozink-digi-analog

video:
Moody Artists Production – failing files
Petr Strouhal – miks 2005-2006

vstup 50Kckoncert:
Cabowitz + Popcorp

interaktivní instalace, objekty a digitální tisky:
Standa Filip – pozink-digi-analog

video:
Moody Artists Production – failing files
Petr Strouhal – miks 2005-2006

Stanislav Filip *1957 prezentuje kolekci svých starších prací, které původně vznikaly bez výtvarného záměru jako účelové předměty denní potřeby elektrifikovaného hudebního experimentátora 80-tých let. Zařízení byla vytvářena tzv. šroubko-plechovou technologií, technikou modifikovaných tištěných spojů a technologií vrabčího hnízda. Na výstavě uvidíte teké novější interaktivní instalace a digitální tisky 3D brambor. Alespoň některá zařízení budou funkční a návštěvníci si je budou moci vyzkoušet. Výstava bude doplněná částí technické dokumentace a zdrojových kódů a také projekty neuskutečněných interaktivních instalací. Autor se stále domnívá, že jeho „praktická“ řešení mají nějaký hlubší intelektuální význam…

Popcorp pracuje s vizuálními strukturami, které vznikají při interpretaci poškozených datových audio/video souborů. Výsledek osciluje okolo čary, která dělí digitalní chaos od minimalistického obrazového projevu.

Cabowitzova hudební produkce osciluje mezi chaosem, jenž panoval ještě před stvořením světa a krystalickým řádem, v němž zaznívá hudba sfér…, mezi čistým hlukem a možností ticha. V poslední době se zabývá především konstrukcí sound-systémů v pure-datech a samplováním výstupu z /dev/rnd. Příležitostně spolupracuje s dalšími konstruktéry (orbital00, popcorp, alexander hemala).

V rámi vystoupení se spolu pokusíme docenit ticho hlukem, obraz bude determinovat zvuk a naopak.

vstup 50Kc

http://www.cabowitz.com/
http://www.popcorp.org/
http://www.hucot.cz/

12.10.2007