, 8. 10. 2006

Toshimaru Nakamura / Billy Roisz

Skleněná Louka – Knihkupectví, Brno, koncert, projekce

Japonský postminimalismus a rakouská videoperformance na Skleněnce.Toshimaru Nakamura, vynikající japonský postminimalista, pravidelný spoluhráč Keitha Rowea a Otomo Yoshihida, hraje elektronickou hudbu na no-input mixing board. Začínal původně jako kytarista, ale postupně vyvinul svůj unikátní styl zvukové performance, při které používá malý mixážní pult bez jakýchkoli venkovních vstupů. Namísto toho zasmyčkovává výstupy tohoto mixu do vlastních vstupů a dalších audioefektů a vytváří tak delikátně konstruovanou síť zpětných vazeb a dalších náhodně se vytvářejících zvuků.

Billy Roisz je videoperformerka, žijící ve Vídni. Má slabost pro komixy, animované a experimentální filmy, zvuky, performance…
Spolu s Burkhartem Stanglem, Martinem Siewertem a Borisem Haufem tvoří seskupeni EFZEG, mimo to spolupracuje s umělci jako jsou Takeshi Fumimoto, Didi Bruckmayer & Ennoson, Sachiko M, Dieb13, Christof Kurzmann, Michaela Grill, Helge Hinteregger, Radu Malfatti, Werner Dafeldecker, Oliver Stotz a další.

19.9.2006