, 20. 4. 2023

Večerní škola & umění #ROK 1989

8SMIČKA – zóna pro umění, Humpolec, přednáška

Ve školním roce 2022/2023 8smička již popáté otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou.

Tentokrát se podíváme na významné roky 20. století. Budeme zkoumat, jakým způsobem ovlivňují historické a politické události kulturu, výtvarné umění, design a architekturu. Teoretické povídání doplní i ukázky ze stálé expozice 7+1: Byt sběratele.

V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci od září 2022 až do června 2023. Jako ve škole! Vynecháme pouze prosinec, protože lektoři tou dobou musí balit dárky.

Délka = 90 minut.

Vstupné 18 Kč.

Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť.

Garanti: Natálie Brzoňová & Jan Peknik Kozák

Natálie Brzoňová je absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín. Oba baví umění a nejvíc tato Večerní škola, kdy můžou svým nadšením nakazit i vás.

28.3.2023