, 15. 6. 2023 ~ 13. 7. 2023

Workers Out of Office: Dreaming About Work

Filip Hauer

INDUSTRA, Brno, výstava

Galerie INDUSTRA ART Vás srdečně zve na výstavu:

Workers Out of Office: Dreaming About Work

Umělec / Artist: Filip Hauer
Kurátor / Curator: Václav Janoščík

Vernisáž / Opening: 15/06 2023 18.00

Trvání výstavy / Duration of the
exhibition: 15/06 – 13/07 2023


CZ/

Workers Out of Office začíná na předměstí v blízké budoucnosti, kde hráči a hráčky ovládají skupinu bývalých firemních zaměstnanců, kteří přišli o své pozice kvůli automatizaci. Nezbývá jim nic jiného než spekulovat o své budoucnosti, snažit se vydržet tvrdé materiální podmínky a zhoršující se klima a udržet si kolektivní budoucnost.

Hráči hledají nové modely emancipace a smysluplného přežití v budoucnosti po práci, hledají své nové postavení ve společnosti, politické postoje a schopnost jednat. Cílem hry je spekulovat o nové budoucnosti, v níž lze dosáhnout emancipace nebo naopak dystopie zániku planety. Spekulovat znamená využít kritické uvědomění si vlastních (možná omezených, ale existujících) možností zapojení se do politických bojů v realitě mimo hru.

EN/
Workers Out of Office immerses players on the outskirts of a simulated city in a near-future setting, where they assume control of a group of former corporate employees displaced by automation. In this situation, they contemplate their individual futures, searching for new models of emancipation and meaningful survival in a post-work society, navigating poor material conditions and a deteriorating climate while striving to preserve their collective well-being. They must find new positions in society, political stances, and an agenda.

The game’s objective is to allow the player to speculate about a future that encompasses both emancipation and, in the bad scenario, the potential dystopia of planetary extinction. To speculate means to employ a critical awareness of one’s own (perhaps limited but existing) possibilities for engaging in political struggles in a reality beyond the game.

_____

Za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva Kultury.

Činnost galerie INDUSTRA ART podpořil Nadační fond Avast, partneři CPI Property Group, LINO Design

29.5.2023