–23:00, 9. 11. 2023

Zimní kino na Pragovce/ Trojúhelník smutku

Pragovka Gallery, Praha, projekce

Pragovka Gallery letos netradičně pořádá zimní kino! Přijďte si zpříjemnit chladné večery k nekonvenčním snímkům na téma JÍDLO – promítáme v budově E v prostorách bývalé jídelny, pokaždé s předfilmem z FAMU. Zimní kino je zdarma.

Program zimního kina:

9. 11. Trojúhelník smutku

23. 11. Cukrář

30. 11. Řezníci

7. 12. Bistro Ramen

9. listopadu promítneme snímek Trojúhelník smutku.

Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya jsou pozváni na luxusní výletní plavbu. Společnost jim zde dělá opravdu vybraná smetánka. Je tu starý mládenec hledající životní lásku, výstřední ruský obchodník (Zlatko Buric) a celému mumraji vládne kapitán (Woody Harrelson), který je věčně pod parou. Když nečekaná událost zamíchá kartami, charaktery cestujících se ukáží v pravém světle. Dvojnásobný vítěz Zlaté palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund natočil břitce satirickou komedii o společenských rolích a opojné síle moci, která nenechá na žádném z pasažérů nit suchou.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=p9DhNe_Zbxc…

Předfilm: Klíčení (Ivana Vogrinc Vidali)

V izolovaném světě Josefínčiny konzumní rodiny je posvátné pouze jídlo a hlavní činností je obžerství. Josefínka, hnaná chladnými vztahy a úzkostí, se noří do svého vnitřního světa, tichého zimního broskvového sadu, kde hledá vlastní hlas a snaží se změnit.

Dramaturgie zimního kina: Pavel Soušek a Saša Hroncová (FAMU).

27.10.2023