jlbjlt.net

jelibojelito:

pomáháme propagovat kulturu okrajového zájmu, ale nezanedbatelného významu

v provozu od 01/08/2006

vyhledávání:

doporučujeme:

mofuwebsite
monoskop
monoskop log
mediabaze.cz
artlist
artyčok.tv
vvp avu
a pak ještě taky: culturenet.cz
proculture
abart
artalk
artmap
doc alliance films
dok.revue
foodlab
kinoaparát.cz
radiogalerie

odkazy:

25fps
35m2
3x3
4am
alfred ve dvoře
am180.org
avu
berlinskej model
brno-kultura-tic
ciant
česká centra
damúza
divadlo.cz
divadlo29
divus
entrance gallery
etc.galerie
famu/cas
fcca.cz
fiducia
fiume
fotograf gallery
fresh_eye
futuraproject
galerie 207
galerie ahoj nazdar čau
galerie amu
galerie dads
galerie f. baumanna
galéria hit
galerie holec
galerie jelení
galerie kin jídelna
galerie kiv
galerie klubovna
galerie luxfer
galerie města blanska
galerie města třince
galerie nashledanou
galerie půda
galerie off/format
galerie pavilon
galerie umakart
galerie vzájemnost
his voice
hucot
hunt kastner
industra art
institut intermédií
institut umění
jiri svestka gallery
kabinet múz
karlin studios
klangundkrach
kýbl
make make
meetfactory
multiplace
newmusic.cz
paf
pechakucha
perzekuce.cz
petrohradská kolektiv
photo5
prádelna bohnice
prague.tv
prototyp
screen saver gallery
sam83
silver rocket
skutečnost
starcastic
stimul festival
školská28
tranzit.org
tranzitdisplay
videokemp
umělec international
unarclub
unijazz
vitrína deniska
všup
words4u

bylo-libo:

arkham
arskontakt
artservis
benzinka
bleeding.webz.cz
c2c
display.cz
galeriemagda
galerie fenester
galerie k4
gallery kressling
galerie laboratorio
kultura jinak
lemurie
muteme
sperm
trafačka

tech:

xhtml i css validní
hosting multiplace.sk
jelibo loga a bannery?
jsme archivovaný
taky facebook
last.fm

jelibo aktuálně:

Nyní se zobrazují pouze akce ve měsíci Pardubice.
- Zrušit filtr
- Zobrazit včetně historie
- iCal export tohoto města
- RSS kanál tohoto města

FLOEX, Tomáš VANĚK : ŽIVÁ PARTITURA

Interaktivní instalace / performance / hudebně-vizuální ztvárnění pěti maďarských lidovek. / Skrz šablony, spreje, balónky, kopací míč, bublifuk vytvářet partituru. Skrz v reálném čase znějící partituru ovládat veškeré hudební dění. Skrz dění reinterpretovat 5 maďarských lidovek, jako již čtvrtí v řadě: lidovky / Béla Bartók / Bogár Ištván / My!

LIMBO

Nestandardní a neohraničená hudba tohoto veselého kvarteta nás nenásilně přenese z havanského předměstí klidně do Hurvínkova pokojíčku či newyorkského Village Vanguard , aby skončila nakonec na dechovkovém Balkáně.

MANSFIELD TYA (F)

Julia Lanoë - kytara, piano, zpěv / Carla Pallone - housle, piano, zpěv / Tajemný, lehce ponurý a intenzivní je vnitřní hudební svět tohoto dívčího dua z francouzského Nantes . Sytou linku elektrické nebo akustické kytary umocňuje syrový houslový doprovod, jak jej známe například z ranného období Ivy Bittové. Francouzské i anglické texty jsou místy recitovány se silnou expresí, jindy vášnivě zpívany za doprovodu piana. /

MUNGOBABY (USA / Austrálie)

Hudba MungoBaby má v sobě cosi z Weillova kabaretu, waitsovské naléhavosti a uhrančivosti ranného Nicka Cavea, postjazzu, dirty indie soundu a krvavě elektrické lounge music. Mungobaby, to je emotivní soundtrack vhodný pro vaše pozdní noční eskapády. /

RICHTER BAND

Skupina Richter Band působí s různými přestávkami od roku 1986 v různých žánrových polohách a obsazeních. Původně elektro-akustická hudba ovlivněná minimalismem a etnem (s nástroji vlastní výroby), je od roku 1995 více elektrifikovaná a obohacená o prvky ambient music a jazzu.

DIVADLO BUCHTY A LOUTKY : Tibet - tajemství červené krabičky

Představení podle stejnojmenné knihy Petra Síse. Dojemný příběh bez děje, jak velké může být stýskání mužských srdcí otce a syna o tom, jak drsný může být svět, vzdálený pár hodin cesty letadlem, jak rudý může být konec příběhu.

FENG-YÜN SONG & TRIO PUO (Čína / CZ)

Trio Puo je novým hudebním projektem zpěvačky Feng-yűn Song a tří jazzmanů – Michala Nejtka, Petra Tichého a Tomáše Heriána. Jde o unikátní spojení východní křehkosti, vitality a západní klasiky, moderního jazzu i bigbítu.

PENTHESILEA SNÍCÍ / PENTHESILEA DREAMING

Taneční a hudební kreace inspirovaná hrou Heinricha Von Kleista a hudbou Pavla Fajta.

BÉLA ÁGOSTON & ZUBOLY (Maďarsko)

Mezi nejvýznamnější představitele maďarských jazzových novátorů patří vedle legendárního saxofonisty Mihályho Dresche nebo Istvána Grencsó také Béla Ágoston, hudební kritikou označovaný za jednoho z nejosobitějších hráčů spojujících moderní neortodoxní jazz s prvky lidové hudby.

NIGUN (Maďarsko)

Hudebníci Nigunu představují výkvět maďarské jazzové scény. Zakladatel Nigunu kytarista András Párniczky má za sebou zkušenosti z jazzu, klasické hudby, worldmusic i newyorského downtownu. Vedle spolupráce s řadou jazzových muzikantů, pracoval také se členy kapely Trans-Global Underground a letos v květnu se jako kytarista podílel na projektu Cobra pod vedením Johna Zorna.

MASHA QRELLA (D) + MIOU MIOU (CZ)

Společný koncert akvizice renomovaného labelu Morr Music Mashy Qrelly a domácí indie kapely Miou Miou.

YURI LEMESHEV & PAMELIA KURSTIN (RUS / USA)

Společný projekt světově uznávané americké hráčky na theremin Pamelie Kurstin a akordeonisty ruského původu Yuri Lemesheva , známého především jako člena slavné newyorské skupiny Gogol Bordello. Jediný koncert v ČR !!!

OLEŠ – JÖRGENSMANN - OLEŠ TRIO (PL /D)

Německý klarinetista Theo Jörgensmann, veterán evropské jazzové avantgardy 70. let a jeden z nejlepších jazzových klarinetistů na evropské jazzové scéně, je spolu s polskými bratry Olešovými - kontrabasistou Marcinem a bubeníkem Bartlomiejem - členem jednoho z nejzajímavějších trií současné jazzové Evropy.

PIERRE NADAUD & MAMACALLAS CO.: Extraction (FR/CZ/SK)

Předpremiéra představení, které vzniklo během rezidence Pierra Nadauda a Mamacallas Compagnie v Německu a ve Francii ve spolupráci se skupinou Beau Geste a asociací Schloss Bröllin. Závěrečné práce na představení budou realizovány během únorového rezidenčního pobytu umělců v Divadle 29. Premiéra bude uvedena 20. února v pražském Divadle Ponec.

HANDA GOTE: SILENCE

Pokus o meditaci v pohybu. Na jevišti je ticho, ale diváci mají ve sluchátkách čtyři různé soundtracky k představení, které připravují čtyři různé osobnosti alternativní hudby. Minimalistický tanec na tichém jevišti a detailní poslech zvuků ve sluchátkách. Závěrečný díl trilogie Body And Technology.

LES TOUFFES KRETIENNES (F)

Vystoupením francouzské kapely Les Touffes Kretiennes navazuje Divadlo 29 na úspěšnou sérii koncertů pořádaných ve spolupráci s Alliance Française Pardubice, v rámci níž jste již mohli slyšet např. skupiny Fantazio, Slonovski Bal, LaRéplik nebo Sergent Pépere.

VLADIMIR TARASOV: Atto IX (Litva)

Aleatorická hudba pro bicí a ruletu. / Poprvé zavítá do České republiky významný představitel současné evropské nové hudby, ruský skladatel, hráč na bicí nástroje, výtvarník a tvůrce zvukových instalací Vladimir Tarasov se sólovým projektem pro bicí a ruletu s názvem Atto IX . Koncert v Divadle 29 je jeho jediným vystoupením v Čechách. /

RAGEOUS GRATOONS (F)

Série koncertů francouzské alternativní hudby organizovaná ve spolupráci s Alliance Francaise Pardubice, která v minulosti přinesla koncerty skupin Slonovski Bal, La Varda , Sergent Pepére, Fantazio nebo naposledy Les Touffes Kretiénnes, pokračuje koncertem šestičlenné skupiny Rageous Gratoons z Bordeaux.

LENKA ŽUPKOVÁ & ANDRE BARTETZKI (CZ/D)

Zvukoprostory - putování mezi zvuky a tóny houslí, elektronikou a objekty. / Koncert houslistky Lenky Župkové a audiodesignera Andre Bartetzkiho vychází z protikladů - z polarity mezi kompozicí a improvizací na jedné straně a mezi akustickými a elektrickými nástroji na druhé straně. Svou hrou zprostředkovává Lenka Župková posluchačům jedinečný průřez zvukovými a technickými možnostmi houslí.

BRINK MAN SHIP (Švýcarsko)

O tom, že současný švýcarský jazz je téměř vždy příslibem něčeho mimořádně zajímavého se diváci Divadla 29 mohli přesvědčit před dvěma lety, kdy zde koncertoval skvělý groovejazzový kvartet pianisty Nika Bärtsche anebo ještě dříve při vystoupení Pierra Audetata a jeho projektu My body electric, ve kterém se pojil jazz s elektronickou hudbou a videoartem. Skupina Brink Man Ship, která hledá nové cesty v propojování jazzu s elektronickou a taneční hudbou, rozhodně patří k tomu nejzajímavějšímu co současná švýcarská hudební scéna nabízí.

SERGE AMBERT: Ephémere / Ztracené duše

Dvě autorské choreografie francouzského tanečníka Serge Amberta.

CILIJEN (CZ/FR)

Co se může stát, když se sejde herec s hráčkou na bicí nástroje? Tvorba dvojice Cilijen (francouzská skladatelka, perkusistka a hráčka na bicí nástroje Cécile Boiffin a herec Klicperova divadla v Hradci Králové Jan Sklenář) balancuje někde mezi koncertem, scénickým čtením a divadlením představením.

Michel DONEDA + LE QUAN NINH (FR) * Yoko HIGASHINO + Michal MARIÁNEK: AntiGravity (CZ/JAP)

Během jednoho večera dojde v Divadle 29 k ojedinělému setkání dvou mezinárodních uměleckých projektů, jejichž společným jmenovatelem je improvizace. V první části večera vystoupí japonská butó tanečnice a performerka Yoko Haganishi doprovázená živou elektronickou hudbou Michala Mariánka . Uvedou zde představení AntiGravity , které vzniklo v loňském roce z jejich společného tvůrčího pobytu ve Francii pro prestižní mezinárodní festival Park In Progres 3. / Druhá část večera bude patřit dvěma významným osobnostem evropské alternativní hudby a světově proslulým mistrům volné improvizace, kteří se pohybují napříč žánry: francouzskému saxofonistovi Michelu Donedovi a ve Francii žijícímu~

BAGGETTA/HLAVENKA QUARTET (USA/CZ/CAN)

Kytarista a skladatel Patrik Hlavenka patří k nemnoha osobnostem na tuzemské jazzové scéně, které se snaží nejít po vyšlapaných cestách a tvoří hudbu s výrazným autorským rukopisem a snahou odpoutat se od konvenčního pojetí jazzu. Jeho projekt S´aight a kapela Open Sextet patří vedle uskupení jako jsou Vertigo Quartet, NUO, Limbo nebo projekty Jaromíra Honzáka či Davida Dorůžky k tomu nejzajímavějšímu, co lze v Čechách ze současné jazzové hudby slyšet.

COMING SOON (USA/CZ)

Nový český film mapující vztahy mezi člověkem, zvířetem a přirozeností.

FESTIVAL FIALOVE FIASKO

Multifunkční večer v duchu nových forem. Projekce a instalace studentů Filmové školy Zlín, Multimédií Plzeň a Digitálních Médií Brno a Ústí n. L. Zvukový program zajistí MIDI LIDI, MAgnetik, Alef, Moduretic, Papírové panenky, Děvčátka, Kočkolit a Uteč.V mezipatře bude fungovat promítací instalace KinoSamoobsluha.

TANEC PRAHA 2007

19/06/2007 (do 20/06) 20:00 Divadlo 29 (Pardubice)
tnc / zveřejnil divadlo29
gcal, ical

Mezinárodní festival TANEC PRAHA je nejprestižnější přehlídkou současného tance a pohybového divadla v České republice. Za téměř dvacet let své existence se stal živým místem, kde se setkávají nejlepší světové taneční soubory s tím nejzajímavějším, co přináší progresivní česká i zahraniční scéna. Festival zprostředkoval českým divákům díla zásadních světových choreografů (Marie Chouinard, Bill T. Jones, William Forsythe, Sasha Waltz, Merce Cunningham a další) a zároveň je zdrojem impulsů pro rozvoj domácí taneční scény. Letošní 19. ročník se koná od 1. do 28. června nejen na tradičních místech v Praze (divadlo Ponec, SAZKA ARENA, Divadlo Archa, nově Hudební divadlo Karlín), ale i v dalších š~

SECONDHAND WOMEN: Už muž

(Ne)násilné vniknutí pěti žen do existence muže. Muž v nás ženách, muž, kterým se nikdy nemůžeme stát, muž jako náš přítel i nepřítel, muž jako otec a muž jako syn. Nechceme toho jako ženy až moc?

DANIEL VÁCZI TRIO (HU)

Podzimní část projektu Jazzconnexion bude stejně jako vloni patřit sérii koncertů maďarského moderního jazzu. Jako první se představí zástupce mladé generace jazzových hudebníků saxofonista Daniel Váczi se svým triem.

HANS APPELQVIST (SE)

Hans Appelqvist - nadžánrový solitér, jeden z klíčových představitelů švédského undergroundu, hlavní akvizice labelu Häpna.

LES HURLEMENTS D´LÉO (Francie)

Hudba Les Hurlements d'Léo je energickým mixem akustického rocku, jazzu, punku, šansonu, javanské i východoevropské hudby..

Jaro VIŇARSKÝ: Posledný krok pred * Lucia KAŠIAROVÁ & Jaro VIŇARSKÝ: Srdce jako postřelení ptáci

Taneční sólo o nutnosti gravitace a fragmentární příběh v pohybu odehrávající se ve světlem deformované prostorové perspektivě.

Tujiko NORIKO (Japonsko) * DVA

Japonka Tujiko Noriko je jedna z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších žen v oblasti elektronické hudby. Před ní vystoupí elektro akustičtí DVA.

Béla ÁGOSTON QUARTET (Maďarsko)

Podzimní cyklus koncertů zaměřených na prezentaci maďarské jazzové scény vrcholí vystoupením hráče na dechové nástroje, zpěváka a skladatele Bély Ágostona.

DIVADLO CONTINUO: Klobouk, hvězdy, neštovice aneb rozhovory s nenarozenými dětmi

Pro vznik představení se staly inspirací vybrané scény z Materlinckova Modrého ptáka a vzpomínky protagonistů na svoje ranné dětství.

METAMORPHOSIS (CZ / A / TR)

Česko-rakousko-turecká skupina Metamorphosis patří k tomu nejpozoruhodnějšímu, co lze na tuzemské alternativní scéně slyšet. Jejich hudba v sobě spojuje prvky klasického moderního kvarteta a vibrující energie punkové kapely. Díky svému neotřelému přístupu a preciznímu hudebnímu zpracování si velmi rychle našla cestu na pódia po celé Evropě i v zámoří. /

DIVADLO DNO: Mars11.com

Premiéra nového lo-fi sci-fi , které se pohybuje na pomezí minulosti a budoucnosti.

MARTA TRPIŠOVSKÁ, MICHAEL VODENKA: Titán

Konduktérské komediální drama, které poukazuje na jedinečnost okamžiku.

MIROSLAV WANEK & PAVEL FAJT:

Hudba slov a poezie rytmu. /

DIVADLO DNO: Mars11.com

On se narodil jako člověk. Ona ne. Interpasivní City Movie Mars.com. Volno je už ale jen na Mars11.com. Prodáváte něco, co ještě nemáte? Když osidlování Marsu není hra. Je osidlování také vaše doména?

CASSETE + FIUME TV + FM kopýtko Djs

Premiérový koncert úplně nové kapely CASSETE. / David Doubek (Dj Ventolin, Morska vlna AV) / Johana Svarcova (Audiofenky) / A. Schwarz – svetla, projekce (Fiume TV), před koncertem krátké filmy Fiume TV a potom FM kopýtko Djs / http://www.myspace.com/cassetecz

HANDA GOTE: Trains

There is a Train Station in my Head / (industriální haiku)

LUCIEN DUBUIS TRIO (Švýcarsko)

O tom, že současný švýcarský jazz je téměř vždy příslibem něčeho mimořádně zajímavého se diváci Divadla 29 mohli přesvědčit již několikrát. Před několika lety zde vystoupil například jazzový elektronik Pierre Audetat nebo skvělý groovejazzový kvartet Ronin pianisty Nika Bärtsche . Naposledy to byla před rokem skupina Brink Man Ship , která zde prezentovala svou vizi jazzu ve spojení elektronickou a taneční hudbou.

VOLAPÜK

Žánrově neuchopitelná, étericky jemná a zároveň uhrančivě strhující, radostná i záhadná hudba francouzsko-japonské alternativní kapely.

BRUNO REGNIER X'TET (F)

Třináctičlenný orchestr zahraje vlastní i klasické jazzové kompozice a doprovodí jeden z nejneobyčejnějších a obrazově nejinvenčnějších snímků němé éry, film Bustera Keatona Sherlock Junior.

VerTeDance: THE BRAVE

Taneční představení choreografické dvojice Veronika Knytlová a Tereza Ondrová je u nás ve svém žánru ojedinělé, jelikož se jedná o představení rodinné, tedy určené jak dětem, tak jejich rodičům.

Birds Build Nests Underground + Mikroloops

Koncert pražského dua experimentálních hráčů na gramofony BBNU a živá performance s 16 mm projektory, DIY optikou a elektronikou v podání projektu Mikroloops.

OTK

Mimozvuky prorostlý do kořenů, vůně hlíny. Pradávný tóny, ohnutý tíhou tajícího sněhu. Která kapela dokázala kompletně převrátit běh hudebních věcí a přemluvilt rytmy k melodii? OTK se tentokrát spustili až k zemskýmu jádru, ochlazenýmu miliardama hvězd noční oblohy. A jedna věc je jistá: pro tuhle desku neexistuje žádný trefný přirovnání.

GEORGE HASLAM FREETIME IMPROFEST

Již počtvrté v historii Divadla 29 se sem vrací anglický barytonsaxofonista George Haslam . Tentokráte v rámci festivalu FreeTime Improfest , který zasáhne řadu českých, moravských měst a po absolvování koncertů v ČR se přesune do Velké Británie. Mezinárodní sestavu Haslamových spoluhráčů z Čech a Slovenska doplňuje fenomenální britský perkusista Robin Jones a estonský pianista Tönu Naisoo .

KREPSKO a Henna Kaikula: ALMA & AMANDA / další kapitoly

Druhá, nezávislá část trilogie zvané Twilogie – tři příběhy o dvojicích, párech a dvojnících, o nebytí tak úplně jeden.

THE SCORCH TRIO (Finsko/Norsko)

Dnes již světově proslulé finsko-norské The Scorch Trio patří přinejmenším k evropské špičce současného progresivního jazzu. Kritika nad jejich koncerty i albovými počiny nešetří komplimenty a superlativy. A není divu, neboť hudba tohoto skandinávského tria vyniká skvělou sehraností, neotřelými hudebními postupy a obrovskou dávkou energie a neutuchajícího muzikantského entusiasmu. Eruptivní a pulsující hudba Scorch Tria působí jako setkání Jimiho Hendrixe a Supersilent za asistence Cream, King Crimson či Franka Zappy. Koncert Scorch Tria, které bude v České republice vystupovat exkluzivně pouze v Divadle 29 , bude jistě vrcholem jarní části letošního projektu Jazzconnexion, v jehož rámci je~

KRISTOF KINTERA: BELIEVE IT OR NOT

Specifický labyrint místností a chodeb pardubického Domu U Jonáše se stal pro Krištofa Kinteru výzvou, z kterého expandoval i do ulice. / součástí vernisáže je od 18 hodin / koncert skupiny Midi Lidivolný vstup

Komárek - Dobeš - Vartanian: Vážka IV

vážka … tanec, který každý umí, ale ne každý ho tančí …

NANOHACH & NIGEL CHARNOCK (UK) : Miluj mě / Love me

Tragická taneční komedie spojující pohyb a slovo za doprovodu láskou nemocné hudby, rozebírá mýtus a pravdu o stavu, kdy je člověk zamilovaný. Černý humor, sladká a potící se těla a srdce hořící l.á.s.k.o.u. Je láska krásná, osvobozující a radostná, nebo je to porucha mysli – mentální onemocnění? Když je láska dobrá, proč se cítíme tak špatně?

LENKA BARTŮŇKOVÁ/DORA HOŠTOVÁ: DO SVĚTA / TO THE WORLD (CZ/USA)

Prezentace výsledku společného česko-amerického projektu, který se v sezóně 2007/2008 odehrál v rámci spolupráce mezi Tanec Praha o. s. a Dance Theatre Workshop v New Yorku

FANFARA COMPLEXA (HUN/ROM)

Více než dvě hodiny trvající hudební událost, která nás zasvětí do moldavské taneční hudby i do toho jak vypadá pravý maďarský táncház.

KORA ET LE MECHANIX & Irena a Vojtěch HAVLOVI: Excursin Animato

Průnik křehké akustické hudby do světa experimentální elektroniky.

Druhá příroda / Zdeněk Daněk, Jakub Nepraš, Amanita Design

komentovaná prohlídka výstavy s jedním z vystavujících autorů - Zdeňkem Daňkem, který spolupracuje také s Amanita Design

Druhá příroda / Beseda s Amanita Design

Ozvěny Anifestu - Animatica muzica / Animované hudební klipy, znělky, ozvučené experimenty. Po projekci bude následovat beseda se členy AMANITA DESIGNU.

Živý videoklip // workshop meotarových projekcí

23/05/2009 (do 24/05) 10:00 Divadlo 29 (Pardubice)
prjkc, wrkshp / zveřejnil martin kohout
jpg, gcal, ical

Zveme vás na víkendový workshop, kde budou účastníci vytvářet živé vizualizace a videoklipy pomocí meotaru. V době, kdy už je obvyklé, že kapelu při koncertech doprovází VJ s počítačovou animací a projekcí, si máte možnost vyzkoušet projekci na meotar, na němž projekce vzniká ručně pohybem různých předmětů a barevných filtrů, pod žárovkou a zrcátkem zpětného projektoru. / Lektorkami budou absolventky VŠUP animátorka Magdalena Hrubá a výtvarnice a šperkařka Markéta Lisá, které mají s Vjingem praktické zkušenosti z kapel DVA a Midi Lidi.

sonic and visual in love party

////Š a l i n g r a d i m a g e r y // videoart / A n y m a d e // grafika / design // / http://www.myspace.com/anymade / //// L t o t h e B // / Audiovizuání taneční performance / http://www.myspace.com/akkamiau / //// G a n g p o l & M i t (fr) // sonic and visual / http://www.myspace.com/gangpolundmit

Kevin BLECHDOM

Světoznámá americká zpěvačka, skladatelka, performerka, multiinstrumentalistka Kevin Blechdom přijíždí se svým koncertním projektem Barnwave, který kromě ní tvoří i bubeník Christopher Fleeger .

MALDONADO / FLOEX / INITI a spol.: Theorem of Wanting / Teorie chtění

Mimopražská premiéra multimediálního představení o lidském chtění s mírným zapojením diváků. Koláž situací spojuje výtvarno s performancí, televizní kulturou, hudbou, interaktivním videem a tancem.

WWW

Koncert kultovního neuroprojektu lovce zpěvu praček a padajícího lešení Ondřeje Anděry a tikajícího muže, textaře Lubomíra Typlta.

Handa Gote: Rain dance

Rain dance je absurdní temná groteska spojující klišé zábavního průmyslu, skepsi pomalu rostoucí v celé západní kultuře, zbloudilé démony starého světa, kteří si v nové době nevědí rady, stejně jako její obyvatelé. Výtvarné divadlo, inspirované na jedné straně přírodními národy a na straně druhé profánními zábavními žánry. Voodoo, kabbala, jukebox. Horror, shame, despair!

90/60

hudba, performance, objekty, asambláže, fotografie, interaktivní instalace, grafika, kresby, otisky, textové instalace

I LOVE 69 POPGEJU: Let's Gold Corridor

29/01/2011 (do 19/02) 20:30 Klub 29 (Pardubice)
kncrt, vrnsg / zveřejnil jakub adamec
jpg, jpg, jpg, jpg, gcal, ical

I love 69 Popgeju zahájí svou výstavu a představují nám svou debutovou dlouhohrající desku (zlatý vinyl) „Let’s Gold Corridor“.

The Osmosis (NL/CZ)

Když se moderní improvizátoři setkají s Bwiti (africký duchovní rituál), může nastat neočekávaná reakce. Připravte se na bizarní, neslýchaný zvuk Osmosis, neo-archaických strážců hranic z Nizozemí, kteří nyní navázali psychické spojení s českými mystickými mistry zvuku. Pouze pro odvážné posluchače s dobrým a upřímným srdcem.

IQ+1

IQ+1 jsou jedněmi z nejvýraznějších představitelů abstraktního ambinetu u nás. Spojení pěti zkušených hudebníků s Kateřinou Bilejovou, která se věnuje tanci body weather (počasí těla), odnoži japonského tance butó, slibuje nevšední a intenzivní zážitek!

Wabi Experience, Klapper & Ježek

country music deconstructed / koncert pro 2 laptopy a elektrický táborák / multimediální performance

BEE AND FLOWER (USA/D)

Spojnice na trase Swans – Nick Cave – The Residents – Calexico – AMC

Handa Gote: Mraky

nové představení výzkumně-vývojové skupiny Handa Gote

Dikolson, Selectone

Spolupráce pardubicého Divadla 29 a královehradeckého MENU přináší do východních Čech tento unikátní dvojkoncert! / DIKOLSON hraje Harolda / Živý soundtrack projektu Filipa Míška (ex-Khoiba) ke klasické grotesce Harolda Lloyda “Grandma’s Boy\". / SELECTONE / drone ambient (Ressonus Records) / Více na http://www.diavdlo29.cz, http://www.menumusic.cz nebo níže.

Cesty energie: Ropa

Scénický dokument o prvním nalezišti ropy v Evropě, odehrávající se přímo v provozu pardubické rafinerie minerálních olejů /PARAMO/, tedy ve vysoce výbušné zóně. / http://www.cestyenergie.cz/ropa/

OTK, B4

Dvojkoncert krautrockerů B4, letošních držitelů hudební ceny Vinyla, a kapely OTK, která už více než dvacet let putuje na trase od sonických erupcí k ambientní dokonalosti.

OFFCITY ARCHITEKTI - PETRA ŠPAČKOVÁ: Proces rezidenční suburbanizace v České republice: jak se žije na okraji města

Proces rezidenční suburbanizace je novým fenoménem, který však dokázal od poloviny 90. let velmi výrazně proměnit některá česká města. (Mediální) obraz rozvoje satelitních městeček a stěhování do zázemí měst je ovšem spojen s řadou tzv. suburbánních mýtů – stereotypně reprodukovaných, avšak často empiricky neověřených.

Kinéma

Divadelní inscenace se světelnými obrazy a loutkami, dramatizace textů a kontextů českého avantgardního filmového myšlení od prehistorie až do nástupu komunismu. / Autorský projekt studentů Dílny číslo šest, katedry střihové skladby FAMU pod vedením RNDr. Martina Čiháka, Ph.D. / Představení je doprovázeno pohyblivými světelnými obrazy a živou hudbou. V představení se objeví mezi jinými tyto postavy: fyziolog a filmový prorok Jan Evangelista Purkyně; slovenský matematik a optik Jozef Maxmilián Petzval; autor nejstarší teoretické stati o filmu nazvané Kinéma Václav Tille; tvůrce prvního čs. avantgardního filmu Bezúčelná procházka Alexandr Hackenschmied; básníci Vítězslav Nezv~

Miroslav Bambušek: ROPA - premiéra

ROPA - 4. část cyklu Cesty energie / Ropa je posledním ze čtyř energetických zdrojů, který jsme si ve svém projektu „Cesty energie“ vytkli. Ropě předcházelo uhlí, voda a uran. Každé téma bylo nejprve zpracováno ve formě scénického dokumentu a následně inscenováno v industriálním prostoru, který byl danému energetickému zdroji vlastní /uhelný důl, čistička odpadních vod, hlavní velení protivzdušné obrany Československa/. / http://www.cestyenergie.cz/ropa/ / 1. a 5. 9. 2013 premiéra, 6. 9. repríza v Gočárových automatických mlýnech v Pardubicích

Miroslav Bambušek: ROPA

25/09/2013 (do 29/09) 19:30 Automatické mlýny (Pardubice)
dvdl / zveřejnil umlaut
gif, gcal, ical, fcbk, map

ROPA - 4. část cyklu Cesty energie / Scénář a režie: Miroslav Bambušek / Hudba: Vladimír Franz / Výprava: Petr Matásek, Zuzana Krejzková a skupina DKOV / Dramaturgie: Ewan McLaren / Herecké obsazení: Leoš Noha, Martin Finger, Halka Třešňáková, Jakub Čermák, Tomáš Bambušek, Tomáš Jeřábek a Richard Němec. / http://www.cestyenergie.cz/ropa/ / 25., 26., 28., a 29. 9. 2013 v Gočárových automatických mlýnech v Pardubicích

Miroslav Bambušek: ROPA

10/10/2013 (do 12/10) 19:30 Automatické mlýny (Pardubice)
dvdl / zveřejnil umlaut
png, gcal, ical, fcbk, map

ROPA - 4. část cyklu Cesty energie / Scénář a režie: Miroslav Bambušek / Hudba: Vladimír Franz / Výprava: Petr Matásek, Zuzana Krejzková a skupina DKOV / Dramaturgie: Ewan McLaren / Herecké obsazení: Leoš Noha, Martin Finger, Halka Třešňáková, Jakub Čermák, Tomáš Bambušek, Tomáš Jeřábek a Richard Němec. / http://www.cestyenergie.cz/ropa/ / poslední reprízy 2013: 10. a 12. 10. v Gočárových automatických mlýnech v Pardubicích

Kača Olivová - Labyrinth třpytu a lusthauz srdce

Výstava performerky a konceptuální umělkyně Kateřiny Olivové, jako host se objeví také Alois Stratil. / Vernisáž se bude konat o novolunní 20.1. 2015 od 18 hodin v Art space NOV, Pernštýnské náměstí 49. / Výstava bude k vidění do 16.3. každé úterý až pátek v rozmezí mezi 14 a 18 hodinou. / Klíče od galerie jsou k vyzvednutí v keramice v průchodu domu č. 49.

Jakub Janovský - Hlava a jiné...

09/07/2014 (do 27/08) 18:00 Pardubice (Pardubice)
kncrt, vrnsg / zveřejnil ret
jpg, gcal, ical, fcbk, map

Máme se na co těšit hradečtí a pardubičtí, ale i vy ostatní z jiných krajů, luhů a hájů, ve středu od 18h přijďte za náma otevřít nový prostor na starou známou pardubickou TŘÍDU MÍRU do té milé pasáže, kde právě vzniká galerie PUSSA PASSAGE! / Takže začátek konec i prostředek bude slibný! / Hravě zahájí Moimir Papalescu a Mitsuko

pavel dvořák- hrdinové a milenci

Výstava kreseb a sošek ostravského Satyra / Autor, který se věnuje převážně médiu malby se v galerii Pussa Passage představuje ve zcela jiném vizuálním kontextu. Banálně eroticky motivované příběhy Hrdinů a Milenců tak v našich očích dostávají nový rozměr. Bez zábran, svou inspiraci béčkovými filmy, převedl ze svých klasicky velkoformátových pláten na papír v podobě kreseb a zhmotnil v dřevěných postavičkách. / / Jeho světem je svět hrdinů virtuálních a hororových filmů. / Toxicmanů.

Darina Alster - Bílý masiv

První výstava v Art space NOV je site specific happening, kterého se může zúčastnit každý návštěvník. / Vstupenkou do happeningu je komplet bílé oblečení: kdo nebude v bílém, může se zúčastnit pouze jako divák. Zájemci si mohou bílé oblečení vypůjčit z instalace. / Darina Alster k tomu říká: „Ve zrekonstruovaném gotickém sklepě jsem vycítila prostor, který je jeho jádrem. Ráda bych udělala experiment, ve kterém bychom společně vyplnili toto jádro vlastními těly oblečenými v bílém.“ / Sejděme se 24.9. všichni v bílém! Staňme se součástí bílého masivu. Vytvoříme duchovní skulpturu z vlastních těl. Prohlédneme si bílá místa v mysli. Budeme sledovat, jak naše~

Řasa v oku - Ondřej Petrlík

24/10/2014 (do 22/12) 18:00 Art space NOV (Pardubice)
vrnsg / zveřejnil artspacenov
png, jpg, gcal, ical, fcbk, map

Ondřej Petrlík (1989) studuje od roku 2009 v ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze u Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. Má za sebou zahraniční stáž na Hochschule für Bildende Künste Dresden u profesora Adamskiho a účast ve finále Ceny kritiků za mladou malbu. / V Art space NOV představí sérii skulptur s názvem Řasa v oku. Výstava bude prezentovat linii prací, které jsou nejčastěji zpracovávány v kamenině a asfaltu -souvisí s tvarem hledaným v tělesném kódu odpočívající a lenivých dívek a mladíků. Motivem je snad pohyb a artef(akt)... obraz a malba je podkladem, tedy soklem. Pro komorní plastiky stávající a nově vzniklé přímo pro prostor galerie NOV, a~

V mém snu pokládám ti věneček na hlavu

Již od dětství se autorce zdával sen o tančícím baletním páru s přibližující se sedmikráskou a z pozvdálí temně hrající violou. / V galerii Pussa Passage se Markéta Kasalová představuje jemným nádechem surreálně-expresionistických autoportrétních kreseb a fotografií připomínající onen sen a básně, jenž skicují její dosavadní život. / Pojďte si prohlédnout odrazy svých kožených tváří a připomenout si své sny.

Definuj se

Společnost rezonuje svými těly. Je hybnou silou, která udává naši frekvenci. Pokud si ji ovšem neurčíme sami. / Zkoumání vlastní amplitudy a intenzity, setkávání na liniích a délkách, ve vrstvách síly, zvuku a pohybu. Prostupnost i konečnost hranic, kterými nás ovlivňuje naše vnitřní i vnější okolí. / Definuj se, nebo budeš definován!

Svatyně desetitisíce prosebníků - Aleš Roleček

Aleš Roleček vytvořil v prostorech Art space NOV ve dnech 19. - 21. 12. 2014 site-specific instalaci s názvem Svatyně. Přízračně vánoční, a přesto nadčasovou. / „Deset tisíc prosebníků je nekonečný proud vod. Z bahna vyrůstají lotosy a v hlubině se skrývají ryby. A všichni, kdo se snaží přejít na druhou stranu, opakují: jak přejít řeku, kde není most? Kde není loď? Kde není brod?“ / Aleš Roleček / Vernisáž 22.12. v 19 hodin, výstava bude k vidění do 16.1. 2015. / Na vernisáži zahrál na saxofon František Alferi (Pha). / Art space NOV / Pernštýnské náměstí 49, Pardubice / Otevřeno úterý až pátek 14 - 18 hodin / http://www.artspace~

Labyrinth třpytu a lusthauz srdce

Venuše na Tahu / Co by se stalo, kdyby se Věstonická venuše infiltrovala do dnešních dnů? Chtěla by se bavit. Milovala by disco a freaky oblečení. Zvysoka by kašlala na to, že její postava není zrovna v módě. Ale taky by sentimentálně milovala pohádky a mytologii jako vzdálený odraz doby, ze které pochází. A nebyla by vážná - ó nikoli! Milovala by život a jeho radostnou orgiastičnost by demonstrovala skrze kýč a vlastní suverénní okázalost.

RESSONUS RECORDS SHOWCASE: ALEFF / FOMA

Showcase českého nezávislého hudebního vydavatelství Ressonus Records, které je zaměřené převážně na ambient, glitch a experimentální elektronickou hudbu. Živě vystoupí projekty ALEFF a Foma. O videoprojekci se postará VJ Screensaver a Judita Levitnerová.

Pro foro interno VII

Doprovodný program ke končící výstavě Kateřiny Olivové. / "Pro foro interno latinsky znamená „pro vnitřní potřebu“. Každá performance ženského autorského dua je pro ně v podstatě životním bodem obratu. Performance přichází v pravý čas, jakoby jí vyvrcholilo cosi dlouho kumulovaného, nastartuje vnitřní rozruch, výbuch a posune nás - někdy i kvantovým skokem - vnitřně dál. Divák je při tom nepostradatelný, kolektivně a energeticky dotváří celek vyjeveného, jehož je součástí." / http://proforointerno.blogspot.cz/2013/09/blog-post.html

Úkryty

ÚKRYTY: Štěpán Bartoš – fotografie, multimediální instalace; Jana Orlová – performance, video dokumentace / 20.3. od 18 h (vernisáž) - 30. 4. do 18h, út - pá : 14 - 18 hodin. / Schématičtí, až dětsky zjednodušení panáčci se pohybují po výstavním prostoru jako fixované zjevení duší. Bílá krychle plná tajuplného života, fotografie tiché stísněnosti. Skoro by se zdálo, že to všechno surreálně snové, freudovsky primární a junginánsky transcendentní. Kombinace protikladů věku a pohlaví autorů vytváří dojem snahy o přitažlivé pojetí fantaskního uměleckého konceptu.

Libor Krejcar - Skelety ve zdi, torza paměti

06/05/2015 (do 13/06) 18:00 Galerie (Pardubice)
vrnsg / zveřejnil artspacenov
jpg, gcal, ical, fcbk, map

Libor Krejcar – Skelety ve zdi / Torza paměti / 6.5. 2015 – 13. 6. 2015 / otevřeno út – pá: 14 – 18 hodin / Na výstavě „Skelety ve zdi / Torza paměti“ pracuje výtvarník Libor Krejcar s tématikou paměti, časovosti vlastní umělecké tvorby. Pardubice jsou spojeny s jeho prvními uměleckými kroky. Konala se zde Krejcarova první veřejná výstava. V první polovině osmdesátých let zde vytvořil jednu ze svých raných plastik Pantherií, kterým se věnuje dodnes. / S tímto pocitem, vzpomínkou na zrod své umělecké činnosti se zabývá v současné výstavě, na které je sice přítomno mnoho jeho výtvarných děl z posledních třiceti let, nedá se ale říci, že by šlo o retrospektivu.~

Jaroslav Horecký: Tři gule

13/08/2015 (do 12/09) 19:00 Art Space NOV (Pardubice)
vrnsg / zveřejnil artspacenov
jpg, pdf, gcal, ical, fcbk, map

Jaroslav Horecký (*1984) je v pardubickém kontextu solitérním zástupcem trash estetiky. Tvoří z odpadu, z vyřazených užitkových i průmyslových předmětů a dává jim tak nový život, novou funkci. Je mu blízká vize ekologické recyklace: používá materiál, který nejenže ztratil původní účel, ale je na první pohled prostý jakékoli estetické kvality. Tyto obyčejné, „opovrženíhodné“ materiály pak transfiguruje do syrového uměleckého díla.

Sympozium Umění a odpad/ Odpad a umění

Sympoziem Odpad a umění – umění a odpad navazujeme na již proběhlé úspěšné akce v různých částech republiky. V Pardubicích se představí Veronika Richterová, známá svou tvorbou z pet lahví, performer František Kowolowski, Josef Daněk, který vytváří multimediální představení s použitím odpadového materiálu, pozvání přijali také Petr Lysáček, Tomáš Grabec a Václav Voleský, kteří se zabývají tvorbou objektů.

DIALOG - Štěpán Málek a Jan Stolín

15/10/2015 (do 15/11) 18:00 Art Space NOV (Pardubice)
vrnsg / zveřejnil artspacenov
png, gcal, ical, fcbk, map

Součástí akce Konkrétní podzim

moin moin (weird-folk/ova)

moin moin / je weird-folk hudební alterego Magdalény Manderlové, mladé umělkyně která ve své tvorbě spojuje výtvarné umění s poezií i vlastním hudebním potenciálem. Ačkoliv ji můžete spatřit na pódiích v klasickém songwriterském složení, tedy pouze s kytarou, její uhrančivý projev posouvá její tvorbu jinam, na pole špinavého lo-fi, poezie nebo zaříkání. Syrové a strohé kytarové linky v kombinaci s křehkým zpěvem a imaginativními texty odkrývají niternosti duše a prožitku jimiž její tvorba oplývá. / moin.bandcamp.com / https://www.facebook.com/mandarinkamagdalena / vstup 50CZK

Lukáš Houdek - Výročí

18/11/2015 (do 05/01) 19:00 Art Space NOV (Pardubice)
vrnsg / zveřejnil artspacenov
jpg, pdf, gcal, ical, fcbk, map

Dvacáté první výročí setkání ve sklepě, kdy bylo Lukášovi šest let. Umělec vytvořil pro jistého Pepu, který jej tehdy zneužil, vzpomínkové fotoalbum, které mapuje příběh jeho dětství od chvíle setkání až do dospělosti. Dárek k výročí v roce 2012 muži nakonec nepředal, rozhodl se ale, že jej použije jako umělecký artefakt a prostředek k detabuizaci tématu pedofilie.

jelibojelito neu

systémová zpráva 17/11/2017

milí přátelé jlbjlt,

jlbjlt se vám koncem roku, resp. již kolem Mikuláše představí v nové podobě a se snazším přístupem na web z vašich přenosných zařízení.

Kvůli bezchybnému přechodu, zálohování všech dat apod. budeme nuceni přístup na web na pár dní uzavřít.

Kolem cca 1.–3. 12. tak nebude možné přidávat avíza a aktuální program bude zveřejněn na našem FB: https://www.facebook.com/jlbjlt.net/

Nenechávejte tedy inzerci avíz na akce v tomto termínu na poslední chvíli, nemuseli bychom je být schopni zveřejnit.

Děkujeme za spolupráci a těšte se.
vaše jelibojelito

právě končí:

do zítra QASM_Quasi Autonomous Submerged Machines (Praha)

chystá se:

11/2017

út dnes! Babybox (do 14/12) (Brno)
út dnes! Generace Z: Teorie svobody A. Honnetha v Heg~ (brno)
út dnes! Mediace aneb Živé metafory / Palo Fabuš (Praha)
út dnes! pole působnosti (do 20/12) (Praha)
út dnes! QASM_Quasi Autonomous Submerged~ (do 22/11) (Praha)
út dnes! Stan Brakhage: The Chartres Series (Praha)
st zítra BADER SCHOLARS IN ART HISTORY –~ (do 23/11) (Praha)
st zítra Whitney Davis – Hegel's Symbolic Art and Co~ (Praha)
st zítra Beatriz Colomina – Privacy and Publicity:~ (Praha)
st zítra Eva Talpová: Čeština pro nebohemisty (Brno)
st zítra Radim Labuda: O mapách (a jak nás mohou dov~ (Praha)
st zítra VIDEOGRAM 71: (Post)Land Art a antropocén (brno)
st zítra OE17: Marc Bellini – Autorská přednáška~ (Praha)
st zítra Ozvěny festivalu VŘED 2017 (Olomouc)
čt 23/11 Sandy Isenstadt – Driving through the Ameri~ (Praha)
čt 23/11 46.čin:martina mäsiarová /SK/ (zlín)
čt 23/11 Kino Fotografic: Hledání Vivian Maier / Fin~ (Praha)
čt 23/11 Cities Aviv + Coals (brno)
čt 23/11 Michelle Gurevich (CA) (Praha)
24/11 KineDok uvádí: Spotřebujte do (NO) (Praha)
24/11 Michalina Bigaj: neupřímná příro~ (do 21/01) (Praha)
24/11 Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2~ (Praha)
24/11 MENU: Così e Così /CA/, support: 93echoesan~ (Praha)
24/11 radka valentin - terapie (do 19/01) (Liberec)
24/11 Veřejný dům (Praha)
so 25/11 MENU & MENU gallery: Così e Così~ (Hradec Králové)
so 25/11 Premiérareprízareprízaderniérapremiéra (Brno)
ne 26/11 Fernando Arrabal: Pohřeb sardinky (Praha)
ne 26/11 Trevor Dunn & Balazs Pandi + Anthony Pateras~ (brno)
po 27/11 Ingeborg Bachmann: Malina (Praha)
út 28/11 Vinyla: Lazer Viking + ±0 (brno)
st 29/11 Photoplastik: Max Klinger’s Beethoven (Praha)
st 29/11 VIDEOGRAM (brno)
čt 30/11 MENU: Kollaps (AUS), Bang-utot (~ (Hradec Králové)

12/2017

čt 07/12 PAF Olomouc 2017 (do 10/12) (Olomouc)
út 12/12 Sleep Party People (DK) (Praha)
po 18/12 Monika Mitášová, Marian Zervan: Vladimír Ded~ (brno)

právě probíhá:

do 24/11 alena plíhalová - toho se nezbavím (Liberec)
do 25/11 Vojtěch Skácel, Karel Klusoň, David Helán:~ (Praha)
do 26/11 Permanently changing title (Praha)
do 26/11 podmínky nemožnosti ii/vii: bezprostředí~ (Praha)
do 30/11 Art For A Better World (Praha)
do 30/11 Jiří Sedlák - 2+1 (Brno)
do 01/12 Proluka - Problém nebo příležitost? (Olomouc)
do 01/12 Rudi Koval // 21.25 @ 35m2 (Praha)
do 03/12 CITY CITY (Praha)
do 03/12 Ilona Németh: Manufaktura cukrových homolí~ (Praha)
do 04/12 Žaneta Reková: Bombička (Olomouc)
do 07/12 Pilíře domova (Brno)
do 08/12 jana butzke a silvie milková / v~ (Ústí nad Labem)
do 08/12 Nechte to Zemi / vernisáž výstav~ (Ústí nad Labem)
do 10/12 Isabela Grosseová / Průraz (Praha)
do 10/12 Tvář znásilnění (Praha)
do 13/12 Dominik Běhal - Je tma a změklo kamení (Zlín)
do 14/12 Babybox (Brno)
do 19/12 Teritorium (Praha)
do 20/12 Mark Ther/Louky divoké (Zlín)
do 20/12 pole působnosti (Praha)
do 31/01 Dělat les (Praha)
do 09/02 STUD: vernisáž výstavy a zahájen~ (Ústí nad Labem)

archiv všech událostí po letech:

0, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

vitrína deniska

Výstavní prostor Vitrína Deniska se nachází na Denisově ulici v historickém centru Olomouce. Vznikl v návaznosti na činnost Galerie 36, která fungovala v letech 2006 – 2010 na olomouckém výstavišti pod vedením Lenky Vítkové, později ve spolupráci s Blankou Švédovou. Od listopadu 2011 zde v časovém intervalu jednoho měsíce představuje trojice kurátorů – Nina Michlovská, Katarína Gatialová a Alexandr Jančík - současné české a slovenské umění. Výběr mladých tvůrců, studentů vysokých uměleckých škol...

po 13/11 Žaneta Reková: Bombička (do 04/12) (Olomouc)

vzkazy:

umlaut: vojta: viz e-mail, díky
vojta: prosím o uveřejnění akce Spankmeifyoucan - posláno jako host. Akce se koná pod záštitou Divadla na půdě Cross klubu.
umlaut: Zdravím, ano, budeme-li za takovou „vlastní databázi" považovat vlastní kalendář... U každého avíza se automaticky generuje odkaz (ical a gcal), který umožňuje si akci uložit do příslušného kalendáře (v poštovním klientovi i v jiných aplikacích), resp. do google kalendáře – s jejich vlastníma featurama (sdílet událost, pozvat ostatní atp.). Máš-li představu ještě něčeho speciálnějšího, rádi proberem (klidně po e-mailu).
vasnsav: lze po rozkliknuti akce ulozit ji do jakesi "vlastni dtbze"?
2046: done
umlaut: ahoj nápade, zkusíme
famu/cas: Ahoj...nápad... dalo by se přidat https do automatického rozpoznávání adres?
umlaut: Mb: 2046 teď pomohl s gcal, tak se na to díval. a že prý windows-1250, asi se budeme muset nechat přepsat...
Mb: azbuka> jste v MySQL UTF? Amp jinak replace na ‘ myslím...
umlaut: ahoj, žádné takové hostovské avízo v dtb není, není tedy co zveřejnit; zkuste ještě jednou, proces běžně funguje (login a heslo: host; přidat událost)

nick
text

TOPlist