Po kolektivním rozhodnutí jsme se dohodli, že jednou ročně v programu Studia PRÁM bude vystavovat umělec nebo umělkyně nad 50 let. Prvním vybraným je sochař, malíř a pedagog Zdeněk Tománek, který má rovněž spojení s rezidenty PRÁMu, kteří studovali obor sochařství na škole, kde dlouhá léta učí. Jeho práce zahrnuje formální i obsahové přístupy, které překvapí svou aktuálností i po mnoha letech. Výstava „Něco“ se zaměřuje na jeho subtilní a křehké hliníkové a bronzové plastiky, které vznikaly v posledních deseti letech. Tyto linie jsou paradoxně uzemňovány lotosovými listy